تور مسافرتی: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینكه تلاش های ما برای مقابله با ایران هراسی در حال نتیجه دادن است و خبرهای خوبی درباره گردشگری وجود دارد، اظهار داشت: برای افزایش اشتغال كشور از راه حوزه گردشگری تلاش می نماییم.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه)هیات دولت درباره نقش گردشگری در توسعه اشتغال و مقابله با تحریم ها اظهار نمود: خوشبختانه اخبار خوبی درباره گردشگری مطرح میگردد. ایران جزو امن ترین كشورهای توریست پذیر و در كنار كشورهایی مثل انگلیس و دانمارك معرفی شده است كه این حاصل همایشی بود كه در سطح بین المللی در تهران و همدان برگزار كردیم و دبیركل سازمان جهانی گردشگری باز در ایران حضور یافت.

وی افزود: ما تلاش زیادی برای مقابله با ایران هراسی انجام داده ایم و این تلاش ها در حال نتیجه دادن است. من در توئیتی از همه مردم جهان درخواست كرده ام كه از ایران این كشور امن و زیبا دیدن كنند. آمار گردشگری هم خصوصاً در گردشگری سلامت رشد بسیار خوبی داشته است. در حوزه صنایع دستی باز اتفاقات خوبی افتاده است. ما دو شهر و یك روستا را در حوزه صنایع دستی ثبت جهانی كرده ایم و الان در رتبه اول در این زمینه در جهان هستیم.

مونسان درانتها با اشاره به اینكه گردشگری یكی از مسائل مهم در بودجه ۹۸ است اشاره كرد: امیدواریم بتوانیم نقش خودرا در افزایش اشتغال در سال ۹۸ ادامه بدهیم. البته مشكلاتی از قبیل كاهش پروازهای بین المللی داریم، اما با این وجود برای افزایش اشتغال كشور از راه حوزه گردشگری تلاش می نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *