تور مسافرتی: معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در رقابت با كشورهایی كه سال هاست نقش مقاصد محبوب گردشگران برای گذراندن تعطیلات كریسمس و سال نو میلادی را ایفا می كنند، مردم جهان را دعوت كرده در این تعطیلات به ایران سفر كنند.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، «جشن كریسمس در گردشگری اعتبار ویژه ای دارد، آن قدر كه شهرهای دنیا برمبنای اهمیتی كه به این جشن می دهند می توانند رتبه بندی شوند. در همین راستا آژانس های مسافرتی تمام تلاش خودرا به كار می بندند تورهای متفاوتی در این مدت كوتاه برگزار كنند و مقاصد گردشگری متفاوت تری را به مسافران پیشنهاد كنند، اما طبقه بندی این مقاصد مبتنی بر جشن كریسمس بیشتر بر اساس سلیقه است.»
حمیرا محب علی ـ كارشناس ارشد گردشگری ـ در مطلبی كه در صفحه تخصصی «راهبردهای گردشگری» در فضای مجازی منتشر نموده «بیت اللحم ـ محل تولد عیسی (ع) ـ، روستای سانتا كلائوس در فنلاند، شهر نیویورك در آمریكا، ساحل باندی در استرالیا، واتیكان در ایتالیا، دوبلین در ایرلند، نورنبرگ در آلمان، زوریخ در سوئیس، توكیو در ژاپن و سان خوآن در پورتوریكو را ۱۰ شهر منتخب در سایت های در رابطه با سفر و گردشگری برای گذراندن تعطیلات كریسمس و سال نو میلادی» معرفی كرده است.
او اما از بین همه این شهرهای حدودا شناخته شده روی دهكده ای در فنلاند انگشت گذاشته و با بررسی موردی آن به عواملی كه در محبوب شدن این روستای كوچك تاثیر داشته، اشاره ای كرده است. این كارشناس ارشد گردشگری نوشته كه «در سال ۱۹۸۰ مقامات توریستی فنلاند یك استراتژی جدید برای گردشگری درنظر گرفتند و نام آنرا Postmodern Tourism گذاشتند. این استراتژی در استان Lapland اجرا شد. سپس در سال ۱۹۸۴ در منطقه ای به نام Santa Claus، سرزمینی در گردشگری پدیدار شد به نام سرزمین بابانوئل ها.
سانتا كلائوس، دهكده ای كه به محل سكونت دائمی بابانوئل معروف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *