تور مسافرتی: سید مرتضی عمادی درباره فصل جدید برنامه هایی كه از گروه تهران و شهروندی شبكه پنج پخش میگردد توضیحاتی ارائه كرد.

سید مرتضی عمادی مدیر گروه «تهران و شهروندی» شبكه پنج با اشاره به فعالیت ها و برنامه های تازه این گروه به خبرنگار مهر اظهار داشت: گروه تهران و شهروندی در ۲ سال اخیر افتتاح شده است كه برنامه هایی مختص شهر و استان تهران دارد.
وی افزود: برنامه های «در شهر»، «در استان»، «تهران ۲۰» و «تهرانگرد» از برنامه های اصلی این گروه است و همین طور میان برنامه هایی مثل «یك دقیقه تهران» و… هم داریم.
رویكرد جدید «تهرانگرد»
عمادی با اشاره به تغییر در رویكرد برنامه ها عنوان كرد: بتازگی تغییراتی در «تهران ۲۰» داشتیم و زمان پخش هم از سه روز به پنج روز افزایش پیدا كرد. برنامه «تهرانگرد» باز همچون برنامه هایی است كه پخش فصل جدید آن شروع شده و از نظر فرم جذاب و از نظر محتوا متنوع است. این برنامه مدت زمانی ۲۶ دقیقه ای دارد و پنجشنبه ها ساعت ۲۰ پخش و جمعه ها تكرار میگردد.
مدیر گروه تهران و شهروندی شبكه تهران با اشاره به تغییرات فصل جدید برنامه عنوان كرد: «تهرانگرد» به تهیه كنندگی سجاد مشحون با رویكرد تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی تولید میگردد. طبیعت گردی، شب گردی تهران، رویدادهای شهروندی، اخبار تهران در هفته ای كه گذشت، هفته جاری و آینده، همچون آیتم های برنامه است و بخشی هم برای تعامل با مخاطبان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از خاصیت های این برنامه این است كه حداقل به ۲ نقطه تهران در هر قسمت می پردازد و حتما در این ۲۶ دقیقه یك طبیعت در جغرافیای استان تهران به تصویر كشیده میگردد. در آیتم شب گردی باز پتانسیل های تفریحی موجود در شب های تهران را معرفی می نماییم. گاهی به بهانه تهرانگردی سراغ یك شخصیت (فرهنگی، هنری، علمی و…) می رویم.
عمادی «تهرانگرد» را منحصر به شهر تهران ندانست و اظهار داشت: این برنامه به شهرستان های استان تهران هم می پردازد كه در بخش های مختلف این برنامه شاهد این مناطق باز هستیم.
وی با اشاره به تعامل بیشتر با مخاطبان در فصل جدید تهرانگرد عنوان كرد: ارتباط و تعامل با مخاطب از اهداف این برنامه است و در فصل جدید مخاطبان را شریك تهرانگردی های خود می نماییم. بواسطه این برنامه «باشگاه مخاطبان تهرانگرد» را راه اندازی كرده ایم كه حالا سپس پخش پنج قسمت از برنامه بیشتر از چهار هزار عضو فعال دارد. همین طور مقرر است یك اتوبوس گردشگری با عنوان اتوبوس تهرانگرد فعال شود كه اعضای باشگاه مخاطبان تهرانگرد را به بهانه طبیعت گردی، تهرانگردی و رویدادهای مختلف با خود همراه كند و خدماتی هم به آنها ارائه شود كه همه این ها برای تعاملی شدن برنامه است كه البته به شكل فصلی این اتوبوس اعضا را با خود همراه خواهدنمود.
مدیر گروه تهران و شهروندی شبكه تهران افزود: برنامه ریزی ما این است كه «تهرانگرد» به سبب رویكرد تفریحی كه دارد در روزهای نوروز هر روز روی آنتن شبكه پنج برود.
پیگیری مشكلات و مسایل در «تهران ۲۰»
عمادی درباره «تهران ۲۰» باز اظهار داشت: در فصل جدید «تهران ۲۰» كه تابحال نه قسمت از آن پخش شده است تاكید داریم مسئولان مربوطه را دعوت نماییم و تا لحظه حضور آنها در برنامه، مساله ای را پیگیری نماییم.
وی با تاكید بر اینكه در «تهران ۲۰» به چالش كشیدن یك مسئول هدف نیست، توضیح داد: برای ما پیگیری كردن و به نتیجه رساندن هدف است به صورت مثال ما برنامه «در شهر» را داریم كه بیشتر طرح مساله می كند و بعد «تهران ۲۰» این مسایل را پیگیری كرده و به نتیجه می رساند. بدین سبب «در شهر» برنامه ای مردم محور و «تهران ۲۰» برنامه ای مسئول محور است كه می توانند یكدیگر را تكمیل كنند.
عمادی درانتها با اشاره به تولید چند برنامه به مناسبت چهل سالگی انقلاب اشاره كرد: میان برنامه «فصل چهلم» را طراحی نموده ایم كه یك موشن گرافی است كه در ۲۰ قسمت تولید شده است و هانی اكبری تهیه كنندگی آنرا برعهده دارد. همین طور میان برنامه «تهران ۴۰» به تهیه كنندگی سید علی ساداتی با رویكرد تحولات پایتخت در ۴۰ سال اخیر در دست تولید است و بزودی روانه آنتن شبكه پنج سیما میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *