تور مسافرتی: شهردار منطقه ۱۲ در مورد تخریب بنگاه فرد شیشه توضیحاتی را ارائه نمود.
علی محمد سعادتی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تخریب بنگاه فردشیشه با اشاره به اینكه مأموران شهرداری منطقه ۱۲ بنگاه فرد شیشه را در زمره ساختمانهای پر خطر شناسایی كرده بودند، اظهار داشت: از سال ۹۵ اخطارهای متعددی به مالك این بنگاه داده شده بود.
وی با اشاره به اینكه خطراتی در مورد فعالیت های صنفی داخل بنگاه بود، افزود: عمده كسبه در داخل بنگاه فردشیشه، شغل شان فروش لاستیك های مستعمل كه خطر اشتعال و حریق داشت بود كه با رأی قضایی صنوف بسته شده و خطر حریق حل شد؛ اما به سبب آنكه ساختمان از ایستایی لازم برخوردار نبود بارها به مالك تذكر دادیم و این تذكرات مقارن شد با نامه میراث فرهنگی كه اعلام نمود این ساختمان واجد شرایط است و احتمال ثبت آن وجود دارد.
سعادتی با اشاره به اینكه با وجود خطر پذیری ساختمان با سازمان میراث جلسه گذاشتیم تا در مورد این ساختمان و سایر ساختمان های واجد شرایط میراثی كه ایستایی و استواری لازم را نداشتند تعیین تكلیف شود، اظهار داشت: ما طی نامه ای به سازمان میراث فرهنگی اعلام كردیم كه از آنجایی كه این ساختمان ایستایی لازم را ندارند، روش های استواری بخشی را اعلام كنند تا مالك آن نسبت به استواری بخشی اصولی این ساختمان های میراثی اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری نامه نگاری ها با سازمان میراث فرهنگی در مورد استواری بخشی ساختمان های واجد ارزش، انجام شد اما متاسفانه هنوز حتی یك نیم صفحه باز پاسخ نامه ما را ندادند.
شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به اینكه با عنایت به عدم مقاوم سازی ساختمان در دو بارندگی اخیر شاهد دو فروریزش در سقف این بنا بودیم، اظهار داشت: در ساعت ۳ بامداد بامدادان اول دی ماه باز در اثر بارندگی شاهد فرو ریزش در سقف این بنا بودیم كه بر همین مبنا از آنجایی كه بخشی از نخاله ها در راه ریخته شده بود ماموران شهرداری با استفاده از ماشین آلات مخصوص نسبت به پاكسازی مسیر اقدام نمودند كه این مسئله سبب احداث شبهاتی در مورد احتمال تبانی شد.
وی ادامه داد: برخی ها می گویند كه احتمال تبانی وجود داشته اما آیا مامور شهرداری در روز روشن با استفاده از خودروی شهرداری تبانی می كند؟ و از آنجایی كه احتمال فروریزش در دیوار ها وجود داشت ماموران تنها به انجام وظایف خود مشغول بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *