تور مسافرتی: یك عضو كمیسیون مشترك از بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس در تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه با حضور نماینده این شورا سخن گفت.
سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در جلسه بامداد امروز كمیسیون مشترك ایرادات شورای نگهبان به مصوبه طرح تشكیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور اعضای كمیسیون، نماینده شورای نگهبان، معاون میراث فرهنگی و كارشناسان مركز پژوهش های مجلس بررسی گردید.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: شورای نگهبان با دو ایراد جزئی مغایرت با شرع و اصل ۷۵ قانون اساسی در خصوص بار مالی طرح، مصوبه را به مجلس برگردانده بود كه در نشست بامداد امروز با همفكری و مشورت انجام گرفته مقرر شد در جهت رفع ایراد مغایرت با شرع عبارت مورد نظر اصلاح گردد.
وی افزود: برای رفع بار مالی طرح باز توضیح داده شد كه این طرح هیچ بار مالی در بر ندارد چون این طرح صرفاً به دنبال تغییر ساختار و عنوان است و دربرگیرنده بار مالی نیست؛ البته با عنایت به اینكه در رویه شورای نگهبان هزینه های ناشی از تغییر عنوان سازمان ها بعنوان افزایش بار مالی سوژه اصل ۷۵ قانون اساسی تلقی نشده است، بدین سبب به جای اصلاح عبارت مذكور، حذف آن، رافع ایراد است.
نایب رییس كمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری كرد با تصویب شورای نگهبان و اجرایی شدن این مصوبه، اهمیت توسعه ی گردشگری بیشتر از پیش مورد توجه و نظارت قرار گیرد؛ چونكه این مقوله از مواردی است كه تأثیر مستقیمی روی وضعیت اقتصادی داشته و در صورت ارتقا می تواند سبب بهبود نرخ اشتغال كشور شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *