به گزارش تور مسافرتی مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان لرستان از طریق اندازی قطار گردشگری لرستان اطلاع داد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، سید امین قاسمی اظهار داشت: به دنبال بازدید دكتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور و بازدید از مسیر راه آهن لرستان نخستین قطار گردشگری استان در ۱۲ اسفندماه سال جاری رونمایی و در ۲۹ اسفند به مقصد لرستان حركت می كند.
وی ادامه داد: قطار گردشگری لرستان شامل ریل باس مدرن با ظرفیت ۳۳۶ صندلی در چهار واگن و طی مسافت ۷۴ كیلومتر با مبدأ شهرستان دورود تا ایستگاه كشور در روزهای نوروز با عبور از ۱۹ ایستگاه رفت وبرگشت و بلاك های بین ایستگاهی است.
دبیر ستاد خدمات سفر استان با اشاره به مناظر بكر و بی نظیر در راه این قطار خاطرنشان كرد: آبشارهای زیبای بیشه، آب گرمه، عیدانه، جلوه های بی نظیر از زندگی روستایی در آب شباندر، چشمه آب درمانی گوگردی چم سنگر، شاهكار مهندسی صنعت حمل ونقل ریلی در ایستگاه سپیدشت در كنار رودخانه خروشان سزار، كوه های سر به فلك كشیده، تونل ها و پل های راه آهن ثبت شده در لیست آثار ملی ازجمله جلوه های ویژه و جاذبه های گردشگری در راه حركت این قطار گردشگری می باشد.

قاسمی اظهار نمود: اقامت در اقامتگاه های بوم گردی، طبخ و سرو غذاهای بومی و اجرای موسیقی محلی در خلال این مسافرت ریلی در كنار بازدید از آثار تاریخی شهرهای خرم آباد و بروجرد مانند قلعه فلك الافلاك، مساجد تاریخی بروجرد و جاذبه های طبیعی گردشگری شهرستان الیگودرز از برنامه های در نظر گرفته شده در پكیج گردشگری این قطار است كه به همت شركت حامی گشت گهر و حمایت این اداره كل راه اندازی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *