به گزارش تور مسافرتی علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جاذبه های مختلف گردشگری الموت بازدید نمود.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر به قزوین قبل از ظهر سه شنبه از مجموعه ۱۸۵ هكتاری لاله الموت در روستای كوچنان كه قابلیت تبدیل به یك مجموعه اقامتی را دارد بازدید كرد.
مجموعه متروكه لاله الموت با ۸۰ اتاق و ۴ سوله ۵۰۰ متری كه در اختیار اداره میراث فرهنگی استان قرار دارد در صورت حضور سرمایه گذار بخش خصوصی می تواند به یك مجموعه و سایت چند منظوره اكو توریسم، كمپ ورزشی، اردوگاه دانش آموزی و گردشگری سلامت تبدیل گردد.
علی اصغر مونسان در جریان این بازدید اظهار داشت: این ظرفیت خیلی خوب است اما باید سرمایه گذار اهل كار وارد این حوزه شده و با ایجاد جذابیت های دیگر آنرا به یك مجموعه گردشگری تبدیل كند. وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذار اهل كه در یك زمان مشخص بتواند فلز اول طرح را آماده كند حمایت خواهد نمود. مونسان همینطور از صخره های تاریخی اندج كه ثبت ملی شده دیدن كرد. این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به منطقه گردشگری را دارد.
معاون رئیس جمهور عصر سه شنبه از دریاچه اوان و جاذبه های روستای زرآباد و امامزاده علی اصغر و اقامت گاه بوم گردی میرزا جان بازدید خواهد نمود.
در استان قزوین ۱۲ خانه بوم گردی در مناطق الموت، آبیك و آوج به راه افتاده است.