به گزارش تور مسافرتی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در تعطیلات نوروز مراكز گردشگری زیرنظر این وزارتخانه، هیچ افزایش نرخی نخواهند داشت.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان در حاشیه افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران درباره كنترل نرخ ها در تعطیلات نوروزی اظهار نمود: ستاد خدمات سفر بیشتر از یك ماه است كه فعالیت خویش را در این راستا شروع كرده است، حدود ۱۸ وزارتخانه، سازمان و نهاد عضو این ستاد هستند كه باید در كنار هم قرار گیرند تا نوروز خوبی برای مردم فراهم گردد. تاكید رئیس جمهور هم بر این بوده كه نوروز بدون دغدغه و ایمن باشد، همه بخش های دخیل باید در اینباره قول دهند.
وی با اشاره به همراهی هتل ها برای گران نشدن قیمت ها در تعطیلات نوروز، اظهار نمود: از جانب بخش گردشگری این قول را می دهم كه هیچ افزایش نرخی رخ ندهد، غیر از این را هم نمی پذیرم.
مونسان بیان نمود: تعطیلات نوروز پدیده خاصی رخ نمی دهد كه منجر به گران فروشی شود. سایر بخش ها باید پای كار باشند تا قیمت ها افزایش نیابد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره توقف سفر چینی ها به ایران به دنبال شیوع ویروس كرونا، اظهار داشت: به واسطه حفظ سلامتی مردم كشور با سیاست های وزارت بهداشت و تصمیم دولت همراه شده ایم كه به محض كنترل این ویروس به ارتباط های قبل و جذب توریست از چین بازمی گردیم. البته كه سفیر چین اعلام نمود روند شیوع این ویروس كند شده و احیانا با گرم شدن هوا، وضعیت بهتر هم شود.