به گزارش تور مسافرتی كردستان سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان اظهار داشت: بمنظور حفظ حقوق شهروندی از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری جلوگیری می شود و در همین راستا از مردم انتظار داریم از این تورها استفاده نكنند.
اسماعیل مریوانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: متاسفانه بتازگی شاهد فعالیت برخی تورهای گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی هستیم که بمنظور اینکه حقوق استفاده کنندگان تضییع می شود با قاطعیت از فعالیت آنها در سطح استان جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: طی سال ۹۸، چهار پروند برای برگزار کنندگان تورهای غیر مجاز تشکیل شد که برای سه پرونده محکومیت های پرداخت جزای نقدی و قطع فعالیت دائم در زمینه تورهای گردشگری صادر گردیده است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان بیان کرد: در تورهای غیر مجاز هیچ خدمات استاندارد و مناسبی به شرکت کنندگان در تور داده نمی گردد و اگر حوادثی رخ دهد، پوشش بیمه و پرداخت خسارت و یا بروز سرقت و… قابل پیگیری در این اداره کل نمی باشد، بنا بر این سبب بروز مشکلات جدی هم برای برگزار کننده و هم برای شرکت کنندگان در تور خواهد شد.
وی افزود: در سه ماهه بهار ۹۹ نیز ۲ مورد شکایت به میراث فرهنگی استان ارجاع شده که برای تامین حقوق شهروندی با همکاری نیروی انتظامی و پلیس فتا به آنها رسیدگی و پرونده این دو مورد نیز به دادگاه جهت اعمال قانون ارجاع خواهد شد.
مریوانی اشاره کرد: انتشار آگهی در فضای مجازی دلیلی بر معتبر بودن عامل تبلیغ کننده نیست، تورهای مسافرتی دارای مجوز، مشخص هستند و دارای پروانه بهره برداری و دفترکار بوده و فهرست و مشخصات کامل این دفاتر نیز در معاونت امور گردشگری و سرمایه گذاری استان ثبت شده است.
ایشان سپس با درخواست از تمامی مردم استان برای استفاده از تورهای مجاز تصریح کرد: بمنظور جلوگیری از فعالیت این افراد علاوه بر همکاری ارگانهای نظامی و انتظامی از تمامی آحاد مردم درخواست می شود در صورت مشاهده مراتب را به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اطلاع دهند.

منبع: