سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
نخستین مدرسه صنایع دستی ایران افتتاح شد

نخستین مدرسه صنایع دستی ایران افتتاح شد

تور مسافرتی: نخستین مدرسه صنایع دستی ایران در شهر سمنان با تبدیل خانه تاریخی ترابی برای این منظور راه اندازی شد هنرآموزان در این مدرسه دیپلم صنایع دستی از وزارت آموزش و پرورش می گیرند.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، مدرسه صنایع دستی توسط جمعی از هنرمندان صنایع دستی که پیش از این در خانه تدین شهر سمنان مستقر بودند به راه افتاده است. این هنرمندان به علت واگذاری خانه تدین به سرمایه گذار بخش خصوصی و تغییر کاربری آن از مرکز صنایع دستی به اقامتی پذیرایی مجبور شدند تا از این خانه نقل مکان کنند. بعد از این جابجایی تعدادی از هنرمندان صنایع دستی به مراکز و خانه های تاریخی دیگر رفتند و برخی دیگر هم در خانه تاریخی ترابی مستقر شدند.
حلاجی مسئول این مدرسه در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: با اداره آموزش و پرورش این استان تفاهم نامه ای امضا کردیم که پیرو آن رشته های صنایع دستی مانند تذهیب، خوشنویسی، بافته های دارایی، سنگ تراشی، سراجی کیف، قلمکار، سفال، سرامیک و گردشگری در این مدرسه آموزش داده شود همینطور مقرر است معرق و نقاشی پشت شیشه به این رشته ها اضافه شود. هنرجویان طی سه سال متوالی در هر یک از این رشته ها آموزش خواهند دید و بعد از آن دیپلم صنایع دستی از وزارت آموزش و پرورش دریافت خواهند کرد.
وی ادامه داد: مشابه این مدرسه را در ایران نداشته ایم. شش نفر از هنرمندان صنایع دستی در این مدرسه به ما کمک می کنند. همینطور این خانه هم اکنون گنجایش حضور دانش آموزان مقطع دهم را دارد. دانش آموزان در رشته کاردانی درس نظریه را در مدرسه و درس های عملی را در کارگاه های این خانه تاریخی آموزش می بینند. هزینه های آن هم با وزارت آموزش و پرورش است.