سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
بررسی صدمه های سازه ای سی وسه پل توسط ایسکارسا

بررسی صدمه های سازه ای سی وسه پل توسط ایسکارسا

تور مسافرتی: استادان و صاحب نظران کمیته علمی بررسی، تحقیق و مرمت سازه های تاریخی بین المللی (ایسکارسا) با همراهی متخصصان ایرانی مرمت به منظور بررسی برخی صدمه های سازه ای ۱۳ بنای تاریخی، به هشت استان کشور سفر می کنند.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، هادی احمدی، مدیرکل حفظ و احیاء بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی با بیان این خبر اظهار داشت: این سفر بعد از آخر کارگاه سه روزه آموزشی بین المللی مرمت و استقامت بخشی بناهای تاریخی که از شنبه ۲۸ تا ۳۰ مهر در تهران برگزار می شود، صورت می گیرد.

او اضافه کرد: استادان سازه و مرمت شرکت کننده در قالب دو گروه و با سفر به استان های اصفهان، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، لرستان و همدان مشکلات سازه ای بناهایی مانند مجموعه “شیخ علاءالدوله” در سمنان، “سازه های آبی شوشتر”، “مقبره دانیال نبی” در شوش، “پل قدیم” دزفول و “قلعه شوش”، “آتشکده فیروزآباد”، “قلعه دختر”، “میل گور” و “آتشکده سروستان” را از نزدیک بررسی می کنند.

وی “میدان امام (ره)”، “سی و سه پل”، “مسجد جامع” همدان، “پل های تاریخی گاومیشان”، “کشکان” و “قلعه فلک الافلاک” در استان لرستان را از دیگر بناهایی دانست که از جانب هیات اعزامی مورد بازدید و بررسی قرار خواهد گرفت.

احمدی حضور ۱۳ کارشناس و متخصص مرمت از کشورهای آمریکا، ایتالیا، ترکیه، چک، رومانی، ژاپن، لهستان، مکزیک و یونان کمیته علمی بررسی، تحقیق و مرمت سازه های تاریخی (ایسکارسا) نهاد فنی زیرمجموعه ایکوموس به همراه استادان و متخصصان مرمت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در کارگاه آموزشی مورد اشاره را فرصتی مغتنم در انتقال تجربیات جهانی، ارتقای سطح دانش کارشناسان داخلی و تصمیم گیری های اصولی در مبحث نظارت و مرمت بناهای تاریخی عنوان نمود.