سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
بخشدار بخش شاوور شوش: یک بنای ثبت ملی در شاوور شوش تخریب شد

بخشدار بخش شاوور شوش: یک بنای ثبت ملی در شاوور شوش تخریب شد

به گزارش تور مسافرتی بخشدار بخش شاوور از توابع شهرستان شوش نسبت به تخریب سقف بنای سادات از میراث فرهنگی گله کرد.

عباس پورعاطف در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه بخشی از سقف بنای سادات تفاخ فرو ریخت و هنوز میراث فرهنگی هیچ گونه تماسی با من نداشتند. این بنا ثبت ملی است اما مورد کم توجهی مسئولان میراث واقع شده است.
پورعاطف توضیح داد: بنا متعلق به سادات تفاخ است و آنها حاضر هستند بنایی در آنجا بسازند ولی میراث فرهنگی می گوید این بنا تنها باید مورد مرمت قرار گیرد اما حتی بنا را مرمت نکردند.
وی اظهار داشت: در فاصله هزار متری از این بنای ثبت ملی، یکی از قدیمی ترین ایستگاه های راه آهن کشور وجود دارد که بنایی تاریخی به شمار می آید و در واقع بنای سادات بنایی پرت و دور افتاده نیست و هر کسی می تواند به سادگی با استفاده از قطار در محل حضور یافته و از این بنا بازدید کند.
بخشدار شاوور توضیح داد: خواهان رسیدگی هرچه زودتر به این بنا هستیم. همینطور آمادگی داریم در امر معرفی روستاهای هدف گردشگری هم در کنار میراث فرهنگی باشیم.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، بنای سادات تفاخ یا «لگیطه» سال ۱۳۸۹ به شماره ۳۰۲۶۹ به ثبت ملی رسیده است و از آن موقع تا کنون برنامه ای برای معرفی، احیا و مرمتش صورت نگرفت تا اینکه طی روزهای اخیر بخشی از سقف این بنای اسلامی تخریب شد.