سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
پذیرش مسافران ایرانی گرجستان سخت تر میگردد

پذیرش مسافران ایرانی گرجستان سخت تر میگردد

تور مسافرتی: شرایط پذیرش مسافران در راه تهران ـ تفلیس، همزمان با تشدید بدرفتاری ماموران فرودگاه این کشور با بعضی از ایرانی ها، اعلام گردید.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، ایران روز گذشته گلایه مندی خودرا از وضعیت برخورد ماموران مرزی گرجستان با برخی اتباع ایرانی، به سفیر آن کشور ابلاغ نمود. دستیار وزیر امور خارجه کشورمان، برخوردهای نامتعارف برخی از ماموران مرزی گرجستان و افزایش میزان بازگرداندن اتباع ایرانی را مغایر با روابط دوستانه فیمابین اعلام نمود و تداوم این روند را لطمه زننده به روابط و ارتباطات خوب مردم دو کشور دانست. «یوسب چاخواشویلی» باز با اظهار تاسف از برخی برخوردهای صورت گرفته، قول داد: شخصا به تفلیس سفر و موارد را پیگیری و نتیجه را اعلام نماید.
وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان باز در ادامه بازگرداندن اتباع ایرانی از مرزهای گرجستان درخواست کردند؛ تا اطلاع ثانوی از انجام سفر غیرضروری به این کشور خودداری شود.
امروز یک شرکت هواپیمایی ایرانی که پروازهای مستقیم تهران ـ تفلیس را سپس لغو روادید بین دو کشور برقرار کرده است، در اطلاعیه ای از تمام چارترکننده ها و آژانس های مسافرتی درخواست نمود مسافران را نسبت به شرایط “سختگیرانه” پذیرش در راه تهران ـ تفلیس توجه نمایند.
در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به اعمال سیاست های سخت گیرانه پلیس فرودگاه تفلیس در ایام اخیر و آمار بالای مسافران INAD (تایید نشده و بازگردانده شده) در راه فرودگاه امام خمینی (ره) ـ تفلیس، به این وسیله از تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۷، مسافران محترم در این مسیر تنها با داشتن شرایط مشخص، پذیرفته خواهند شد. (به استثناء مسافران دارای اقامت کشور گرجستان).
این شرکت هواپیمایی از چارترکننده ها و آژانس های مسافرتی خواسته است مسؤول اطلاع رسانی به زیرمجموعه ها و مسافران باشند.
دولت گرجستان هنوز پاسخ شفافی درباره برخوردهای اخیر ماموران فرودگاه این کشور که گفته میگردد تحت تاثیر تغییر رییس جمهور و سیاست های مهاجرتی این کشور بوده، نداده است. این شرایط باز از طرف شرکت های ایران به این شرح تعیین شده است: الزام همراه داشتن بلیت برگشت (در مسیر ایران ـ گرجستان)، واچر هتل، بیمه مسافرانی و هزینه سفر متناسب با تعداد روزهای اقامت.
ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۶ رژیم لغو روادید را به اجرا گذاشته اند که به قول سفیر این کشور در تهران، از آن زمان تا کنون سفر ایرانیان به گرجستان ۶۰۰ درصد رشد داشته است.