سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
پلیس‎‎های انگلیسی زبان در یزد چه خواهند کرد؟

پلیس‎‎های انگلیسی زبان در یزد چه خواهند کرد؟

تور مسافرتی: پلیس توریسم که برای اولین بار در کشور با مشارکت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در سال ۱۳۸۱ در یزد راه‎‎اندازی و سپس مدتی فعالیتش متوقف شده بود، با رایزنی‎‎های میراث فرهنگی مجدداً در بافت جهانی این شهر احیا می‎‎شود.
گردشگری بعنوان یکی از مهمترین صنایع درآمدزا امروزی جهان، علاوه بر احداث اشتغال، در توسعه پایدار کشورها باز نقش شایانی را ایفا می‎‎کند پس دولتمردان کشورمان با عنایت به ظرفیت ‎ های بالای گردشگری در گوشه گوشه ی ایران اسلامی توسعه این بخش را با جدیت دنبال می‎‎کنند.
شهر یزد بعنوان یکی از مهمترین، بی‎نظیرترین و خوش‎‎رنگ‎ترین اضلاع مثلث طلایی گردشگری ایران سپس ثبت جهانی، این روزها شاهد دوره‎ی جدیدی از گردشگری می باشد ولی یکی از مهمترین عوامل دخیل در پیشبرد اهداف این بخش سوژه «امنیت» است.
بروز برخی مسائل و مشکلات مبتلا به این صنعت با وجود امنیت بالای کشورمان خصوصاً در شهر یزد، موجب شد که برای اولین بار در کشور با مشارکت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی استان یزد در سال ۱۳۸۱، پلیس توریسم در این شهر تاریخی شکل بگیرد ولی فعالیت‎‎های این حوزه دوام زیادی نیاورد و سپس مدتی متوقف گردید.
به دنبال ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و ضرورت برقراری امنیت و راهنمایی گردشگران این شهر که اینک در مرکز توجه گردشگران جهانی است، مسئولان میراث فرهنگی استان مصمم به احیای مجدد پلیس توریست در یزد شده‎‎اند و در این راستا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از کوشش برای تعیین مکانی در این بافت تاریخی برای استقرار این پلیس تخصصی با توانایی ویژه خبر می‏‏دهد.
سید مصطفی فاطمی در گفتو ‎گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به احیای پلیس توریسم در شهر یزد، در این باره تصریح می‎‎کند: بزودی نیروهای پلیس مسلط به زبانهای خارجی و آشنا به مسائل گردشگران در بافت جهانی یزد مستقر خواهند شد.
وی با بیان این که رایزنی های اولیه در این رابطه با فرماندهی نیروی انتظامی انجام و همکاری این بخش در حال انجام می باشد، اظهار می‎کند: از آنجایی که واگذاری مکانی در محدوده بافت تاریخی یزد باید از طرف دفتر حفظ و احیاء بناها، محوطه‎‎ها و بافت ‎ های تاریخی میراث فرهنگی کشور صورت گیرد، به دنبال تهیه مکانی مناسب برای استقرار پلیس توریسم در محدوده این بافت جهانی هستیم.
این مسئول با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های شهر جهانی یزد برای تبدیل شدن به شهر اول گردشگری کشور، اظهار داشت: خوشبختانه یزد در سنوات اخیر شاهد درصد بالایی توریست خصوصاً توریستهای خارجی نسبت به جمعیت استان و در مقایسه با شهرهایی چون اصفهان و شیراز که محورهای مهم گردشگری کشور هستند، بوده است و لزوم دارد که با خدمات بهتری همچون با احداث پلیس توریسم به این حجم از گردشگران نمایش شود.