سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
هشدارهای سفارت کشورمان در گرجستان به گردشگران و مسافران

هشدارهای سفارت کشورمان در گرجستان به گردشگران و مسافران

به گزارش تور مسافرتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان جهت پشتیبانی از حقوق هموطنان و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات موجود و خسارات جبران ناپذیر مالی، اخلاقی و… که معمولا بعد از وقوع آن شاهد می باشیم، سفارش ها و هشدارهایی را با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، سفارش های سفارت کشورمان در گرجستان به شرح زیر است:
۱-مدت لغو روادید با گرجستان ۴۵ روز بوده و اقامت بیشتر، جریمه و اخراج به دنبال دارد. ضمنا این مدت صرفا به منظور اهداف گردشگری بوده و سایر فعالیت ها مانند اشتغال به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید و اجاره ملک و… بدون دریافت اقامت و مجوزهای قانونی از دولت گرجستان، می تواند فرد را گرفتار مشکل نماید.

۲-مقدار ارز مجاز همراه مسافر در مرز، مبلغ ده هزار دلار یا معادل آن می باشد. چنانچه فردی بیشتر از مبلغ تعیین شده همراه دارد، لازم است در بدو ورود نسبت به اعلام آن و تکمیل فرم های مربوطه به ماموران گمرک رجوع نماید.

۳-طلای همراه مسافر میزان متعارفی شامل گردنبند، النگو و… بوده و چنانچه طلای همراه فراتر از حد مجاز بوده و و جهت ثبت به ماموران گمرک اعلام نگردد، بعنوان قاچاق به حساب می آید.

۴-مراقب گذرنامه خود باشید. مسئولیت و عواقب هرگونه سوء استفاده از آن بر عهده صاحب گذرنامه بوده و ضمناً بدون گذرنامه، گرفتار مشکلات مختلف خواهید شد.

۵- گذرنامه خویش را به هیچکس ندهید و گذرنامه هیچ فردی را بعنوان ضمانت، امانت و… نپذیرید.

۶- با عنایت به کلاهبرداری های مختلف و متعدد، به افراد ناشناس شامل ایرانی و خارجی اعتماد نکنید و در صورت مواجهه با سودجویان و کلاهبرداران، در اسرع وقت با مدارک و اسناد معتبر به پلیس رجوع کنید.

۷- گذرنامه و ویزای جعلی بلافاصله در مرز گرجستان شناسایی شده و دارندگان آنها دستگیر می شوند.

۸- حمل مواد مخدر در گرجستان از جرم قتل هم سنگین تر و مجازات آن شامل زندان های طولانی مدت و جریمه های سنگین مالی بوده و مشمول هیچ گونه عفو و یا تخفیفی نمی باشد.

۹- ورود و همراه داشتن داروهایی که حاوی مقادیری مواد مخدر یا روانگردان باشند، ممنوع بوده و مجازات سنگینی دارد. ضمن آنکه تمامی داروهای مورد نیاز در این کشور موجود و در دسترس می باشد.

۱۰- به علل فوق و… از پذیرش هرگونه بسته یا چمدان از مسافران و افراد ناشناس اکیدا خودداری نمایید. مسئولیت ورود هرگونه جنس و ماده غیرمجاز، صرفا به نام فردی که محموله به نام وی به ثبت رسید و همراه دارد خواهد بود.

۱۲- جهت اجتناب از سرقت یا دام های گوناگون مانند قرار دادن مواد مخدر در خانه و یا وسایل شما و… از اسکان در منازل شخصی و ناشناس به شدت پرهیز نمایید.

۱۲- ارز کافی همراه داشته و تبدیل ارز فقط در صرافی های معتبر صورت گیرد.

۱۳- برای جلوگیری از سرقت یا فقدان پول و مدارک، تمامی وجوه نقد و مدارک خویش را در سطح شهر همراه نبرید.

۱۴- جهت رانندگی در گرجستان، می بایست گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

۱۵- زبان، فرهنگ و قوانین کشور ما و گرجستان کاملا متفاوت بوده، بنابراین لازم است از قوانین و مقررات کشور میزبان اطلاع داشته و آنها را رعایت نموده تا از بروز مشکلات احتمالی پرهیز شود.

برپایه این گزارش، سفارت کشورمان در گرجستان در اطلاعیه خود اخطار داده که مراقب سودجویانی که با انتساب و یا ارتباط خود به سازمانهای دولتی، دستگاههای امنیتی و انتظامی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس مبادرت به کلاهبردارای می نمایند باشید. مکررا مشاهده شده است برخی افراد با جعل عنوان، نماد، آرم، انتساب و یا ادعای داشتن ارتباطات ویژه با برخی مقامات، دستگاهها، سازمان ها و نهادهای دولتی کشورمان و یا گرجستان و یا انتساب به سفارت کشورمان در تفلیس، بعد از جلب اعتماد و دادن وعده های مختلف، مبادرت به کلاهبرداری می کنند.
بنابراین به کلیه هموطنان عزیز سفارش اکید می نماید به منظور ممانعت از قرار گرفتن در دام کلاهبرداران، ضمن رعایت اصول حفاظت از اطلاعات شخصی خود، از تعامل با اینگونه افراد پرهیز نموده و صرفا هرگونه ملاقات و یا همکاری خود با افراد مذکور را منوط به بررسی های دقیق کارشناسی خود و یا تایید رسمی دستگاه مربوطه در داخل و خارج کشور نمایند.
ضمنا با توجه به نظارت دستگاه های امنیتی و نظارتی دولت گرجستان و رصد اقدامات خارج از چارچوب قوانین و مقرارت جاری این کشور، سفارش می گردد هموطنان عزیز کلیه امور تجاری، اقامتی و سایر پیگیری های خویش را تنها از طرق قانونی پیگیری نموده و به هیچ عنوان به وعده های برخی افراد در خصوص تسهیل امور از طرق غیر قانونی و معمول توجه نکنند.