سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
صنعت گردشگری سریلانکا زیر تیغ حمله های تروریستی

صنعت گردشگری سریلانکا زیر تیغ حمله های تروریستی

به گزارش تور مسافرتی بعد از حملات مرگبار تروریستی در سریلانکا که جان ۲۹۰ نفر را گرفت، این کشور با خروج تعداد زیاد گردشگران و لغو اقامت در هتل ها روبرو شده است.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا و به نقل از بلومبرگ، گروه زیادی از گردشگران در حالی به فرودگاه های بزرگ سریلانکا هجوم آورده اند که تعطیلات خویش را بعد از بمب گذاری های هولناک متوالی در کلیساها و هتل های لوکس سریلانکا که روز یکشنبه رخ داد. واقعه ای که هولناک ترین رویداد بعد از جنگ داخلی این کشور است که ۱۰ سال پیش به آخر رسید.
«کیشو گومز» رئیس سازمان توسعه گردشگری سریلانکا بیان کرد، نمی تواند آمار دقیق افرادی که خاک این کشور را بعد از رویداد اخیر ترک کرده اند اعلام نماید، اما اعلام نمود این رقم تا هزاران نفر رسیده است.
آژانس های مسافرتی هند که بزرگ ترین منبع گردشگران سریلانکا محسوب می شوند هم سفرهای خود به این کشور را لغو کرده اند. این اتفاق می تواند صنعت گردشگری سریلانکا را که نقش مهم ۵ درصدی در اقتصاد این کشور دارد، تحت تأثیر قرار دهد.
آمار کشته شدگان خارجی تا روز دوشنبه به ۳۹ نفر رسیده است که افرادی را با ملیت های هندی، پرتغالی، ترکیه ای، بریتانیایی و آمریکایی شامل می شود.
با عنایت به آمار سالانه ی «سیاره تنها» (انتشاراتی مخصوص کتاب های راهنمای مسافرتی) سریلانکا به علت گوناگونی مذهب، معابد تاریخی و حیات وحش غنی اش، برترین مقصد مسافرتی در سال ۲۰۱۹ محسوب می شد.
بیشتر کشته شدگان با ملیت خارجی در هتل های «شانگری لا»، « کینگز بری» و «سینمون گرند» کشته شده اند.
رئیس انجمن هتل داران سریلانکا که خود صاحب یکی از بزرگترین هتل های این کشور است گفت، حدود ۲۰ درصد از اتاق های رزرو شده این هتل لغو شده اند، که این آمار بیش از اندازه انتظارت بوده است.
مقامات سازمان توسعه گردشگری سریلانکا در اطلاعیه ای از هتل های واقع در سریلانکا خواستند تا بیشترین تمهیدات ممکن را برای بالا بردن امنیت هتل ها لحاظ کنند؛ چون که هتل ها از مهم ترین اهداف حملات تروریستی اخیر بوده اند.
سریلانکا در سال ۲۰۱۷ میزبان ۲.۱ میلیون توریست بوده است و برنامه ای برای دو برابر کردن این رقم امسال در دست اجرا دارد. ویزای آزاد برای بازدیدکنندگان از ۳۰ کشور مختلف همچون ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و تایلند، بخشی از این برنامه است اما هم اکنون سریلانکا در خاموشی به سر می برد. حکومت نظامی اعلام شده است و خیابان های این کشور بسته شده اند.
سفارت ایالات متحده ضمن اخطار نسبت به سفر به سریلانکا بیان کرد، احتمال حملات گروه های تروریستی در سریلانکا همچنان وجود دارد و تروریست ها امکان دارد با کوچک ترین اخطار یا هیچگونه هشداری محل اقامت گردشگران، وسایل نقلیه، فروشگاه ها و مراکز خرید، هتل ها، رستوران ها، محل عبادت، پارک ها، مراکز علمی، فرودگاه ها و یا دیگر مناطق عمومی را هدف حملات خود قرار دهند.
کاخ سفید طی اطلاعیه ای بیان کرد، ایالات متحده حمله های تروریستی روز یکشنبه را که جان چندین انسان بی گناه را گرفت، به شدت محکوم می کند.