سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
ژئوپارک جهانی قشم متولی توسعه ژئوپارک در کشورهای عضو اکو می شود

ژئوپارک جهانی قشم متولی توسعه ژئوپارک در کشورهای عضو اکو می شود

تور مسافرتی: رئیس موسسه فرهنگی اکو از انتخاب ژئوپارک جهانی قشم بعنوان متولی توسعه ژئوپارک در کشورهای عضو اکو آگاهی داد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، محمدمهدی مظاهری اظهار داشت: سفرای کشورهای عضو اکو جهت امضای تفاهم نامه همکاری با منطقه آزاد قشم، هفته آینده به این منطقه سفر می کنند. رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، ژئوپارک ها را عامل مهمی در اقتصاد گردشگری دانست و اضافه کرد: در عصر حاضر گردشگری یکی از مهم ترین موضوعات دیپلماسی فرهنگی شمرده می شود و باید در حوزه های مختلف این صنعت همچون گردشگری میراث، ورزشی، طبیعی و … تمرکز بیشتری مبذول داریم. مظاهری عنوان کرد: ژئوتوریسم یکی از زیرمجموعه های گردشگری در حال توسعه است که در مؤسسه اکو ژئوپارک ها، جز مبانی قابل پیگیری محسوب شده و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر نمایندگی ژئوپارک جهانی قشم در آسیا افزود: ۱۱ برنامه شامل؛ افتتاح مزرعه صلح اکو، گردشگری دیپلماتیک اکو در تهران، گردشگری همسران دیپلمات ها، همکاری در مراسم روز جهانی گردشگری، برگزاری سمینارها در استان هایی همچون اصفهان، قزوین، پشتیبانی از همایش های تمدنی اکو و…. برای توسعه گردشگری در دست اقدام است.
رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با دبیرخانه مناطق آزاد کشور درباب توسعه مناطق آزاد، اظهار داشت: این سفر به منظور بازدید از مراحل توسعه منطقه آزاد قشم در حوزه گردشگری و بررسی زمینه های این گسترش صورت می گیرد.