سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
سفر خارجی ایرانیان ۲۴ درصد کمتر شد

سفر خارجی ایرانیان ۲۴ درصد کمتر شد

به گزارش تور مسافرتی سیاست گران سازی سفرهای خارجی سرانجام به نتیجه رسید و تراز سفرهای خارجی ایرانیان در پُر رفت وآمدترین ماه سفر، منفی شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، فرودین ماه که طولانی ترین تعطیلات سال را در خود جای داده است، هر سال با موج بزرگی از سفرهای خارجی همراه می شد. از دو سال پیش با افزایش عوارض خروجی و نوسانات نرخ ارز و از جانب دیگر گران شدن نرخ بلیت هواپیما، روند کاهشی سفرهای خارجی شروع شده است؛ تا جایی که با آخر تعطیلات نوروز ۹۸، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از ۵۰ درصد کاهش پروازهای خارجی اطلاع داد.
ولی تیموری – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری – هم سرجمع آمار سفرهای خارجی را در ماه فرودین ماه به ایسنا اعلام نمود و اظهار داشت که سفرهای خارجی ایرانیان در این ماه ۲۴.۵ درصد نسبت به مدت زمان مشابه کمتر شده است.
بنا بر آماری که معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام نموده در فروردین ماه سال ۹۷ حدود ۸۷۴ هزار نفر به خارج از کشور سفر کرده اند. درحالی فروردین امسال با تراز منفی ۲۱۴ هزار و ۳۱۹ نفر، این آمار به حدود ۶۶۰ هزار نفر رسید.
وضعیت آماری سفرهای خارجی ایرانی ها فرودین ماه سال ۹۷ سال ۹۸ تراز درصد تغییرات گردشگران خروجی ۸۷۴۶۳۳ ۶۶۰۳۱۴ -۲۱۴۳۱۹ -۲۴.۵۰ تیموری همینطور آمار گردشگران ورودی به ایران را در فروردین ماه امسال را با حدود ۳۳.۴۸ درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل حدود ۵۹۸ هزار نفر اعلام نمود.
تیموری به جزئیات دیگری از این آمار اشاره نکرد و در ادامه خاطرنشان کرد: در فروردین ماه سال ۹۷ نزدیک به ۴۴۸ هزار نفر به ایران سفر کردند.
وضعیت آماری گردشگران ورودی فرودین ماه سال ۹۷ سال ۹۸ تراز درصد تغییرات گردشگران ورودی ۴۴۸۶۰۹ ۵۹۸۷۸۹ ۱۵۰۱۸۰ ۳۳.۴۸