سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
توسط معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی لیست نمایشگاه های اولویت دار گردشگری منتشر گردید

توسط معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی لیست نمایشگاه های اولویت دار گردشگری منتشر گردید

تور مسافرتی: معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، لیست نمایشگاه های اولویت دار برای شرکت ایران در آنها را در بازه زمانی اردیبهشت امسال تا سی ام اردیبهشت سال ۹۹ اعلام نموده است.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، نمایشگاه گردشگری و تعطیلات چین CMTT دهم تا سیزدهم خرداد ماه برگزار شده است. همین طور نمایشگاه بین المللی گردشگری KOTFA نیز شانزدهم تا سیزدهم خرداد ماه در شهر سئول کشور کره برپا شد.
قرار است نمایشگاه گردشگری اربیل عراق نیز از بیست و یکم تا بیست و پنجم خرداد ماه برپا شود.
نمایشگاه گردشگری روسیه هم نوزدهم تا بیست و یکم شهریور ماه برگزار می شود اما نمایشگاه و کنفرانس بین المللی سلامت و پزشکی عمان نیز یکم تا سوم مهرماه در شهر مسقط برپا خواهد شد و ایران نیز در آن شرکت می کند.
مانند سال های گذشته ایران در نمایشگاه بین المللی بازار سفر فرانسه TOPRESA از نهم تا دوازدهم مهرماه شرکت خواهدنمود.
نمایشگاه بازار سفر دیگری نیز شانزدهم تا هجدهم مهر ماه در شهر کراچی پاکستان و نمایشگاه گردشگری TTG نوزدهم تا بیست و سوم مهرماه در ایتالیا برپا خواهد شد.
نمایشگاه گردشگری جاتا نیز دوم تا پنجم آبان ماه در شهر اوساکا ژاپن برپا می شود اما نمایشگاه گردشگری چین نیز مانند سال های گذشته بیست و چهارم تا بیست و ششم آبان ماه با عنوان CITM برپا خواهد شد.
امسال از هجدهم تا بیستم دی ماه ایران در نمایشگاه گردشگری جنوب آسیا که در شهر دهلی نو کشور هند برگزار می شود، شرکت خواهدنمود.
نمایشگاه گردشگری دیگری در کشور هندوستان و در شهر بمبئی از بیست و پنجم تا بیست و هفتم دی ماه برپا می شود که ایران نیز در آن شرکت خواهدنمود.
نمایشگاه بزرگ گردشگری فیتور اسپانیا هم مانند هر سال در شهر مادرید اسپانیا از دوم تا ششم بهمن ماه برپا خواهد شد و ایران نیز در آن شرکت می کند.
ترکیه هم در شهر استانبول از دهم تا سیزدهم بهمن ماه نمایشگاه بین المللی سفر و گردشگری شرق مدیترانه EMITT را برگزار خواهدنمود.
چین هم از اول تا سوم اسفند در شهر گوانگ جو نمایشگاه گردشگری اش را برپا خواهدنمود.
باز هم در ماه اسفند و بین روزهای چهاردهم تا هجدهم آلمانی ها نمایشگاه بزرگ گردشگری ITB برلین را برگزار می کنند. همین طور در اسفند ماه روسیه نمایشگاه MITT مسکو را برگزار خواهدنمود.
نمایشگاه دیگری در چین و شهر پکن با عنوان نمایشگاه مسافرت بین المللی COTTM از دوازدهم تا پانزدهم فروردین ماه سال بعد برپا می شود و ایران قصد شرکت در آنرا دارد.
آذربایجان هم در شهر باکو نمایشگاه بین المللی سفر و گردشگری را از بیست و یکم تا بیست و سوم فروردین ماه سال ۹۹ برگزار می نماید.
در اردیبهشت ماه سال ۹۹ هم از هشتم تا یازدهم در شهر دبی نمایشگاه گردشگری ATM برپا خواهد شد.
ایران در نظر دارد تا لیست نمایشگاه های گردشگری خودرا تغییر دهد و با کشورهایی که اشتراکات زیادی با ایران دارند، روابط گردشگری خودرا بیشتر کند بنابراین در این لیست نمایشگاه های کشورهای پاکستان، چین و آذربایجان بعنوان نمایشگاه های اولویت دار برای حضور ایران در آنها دیده می شود.

منبع: