سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
به مارگون نروید!

به مارگون نروید!

تور مسافرتی: زیباییِ طبیعت زیبا، به بکر بودن آن است. وقتی قسمتی از طبیعت، خیلی تماشایی است، لذت تماشایش تا وقتی است که زیر پاهای انبوه انسان ها تلف نشده باشد. در غیر این صورت، نه از آن زیبایی لذت چندانی می توان برد، نه برای تداوم لذت می توان حفظش کرد. طبیعت آبشار «مارگون» چنین وضعیتی دارد و در بعضی مقطع های خاص، ازجمله تعطیلی های متوالی، آن قدر بازدیدکننده دارد که ناچار، باید با تاکید اظهار داشت: لطفاً در این روزها به مارگون نروید!
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، آبشار مارگون، واقع در محوطه ی روستای مارگون، در حوالی سپیدان فارس که با یاسوج، مرکز کهکیلویه و بویراحمد هم فاصله ی زیادی ندارد، ازجمله آبشارهای زیبای کشور است که خاصیت های منحصر به فردی نیز دارد.
این آبشارِ به نسبت بلند، جزو معدود آبشارهایی است که در نتیجه ی سقوط آبِ یک رود شکل نگرفته است. درواقع در بالای آبشار، رودی وجود ندارد و اتفاقاً، آب چشمه های گوناگون شکل دهنده ی این آبشار، در پایین دست به یک رود تبدیل می شود. یعنی این آبشار، چشمه ای است.
طبیعت زیبای آبشار مارگون در فصل های سرد سال به سبب برف و یخبندان، تقریباً بی بازگشت می شود اما در ماه های گرم سال، خیلی از بازدیدکنندگان را به سمت خود می کشاند. در اوایلِ شهرت مارگون برای گردشگران، از آن بعنوان “بهشت گمشده” نیز یاد می شد؛ شاید به آن دلیل که روستای مارگون در بن بست کوهستانی قرار دارد و برای اتومبیل ها، یک مسیر عبوری محسوب نمی گردد. به همین دلیل، در ایام پُرمراجعه که تقریباً از تعطیلات نوروز آغاز می شود، در زمان های چند روز تعطیلی مداوم بهار و تابستان تداوم دارد و با به انتها رسیدن تعطیلات تابستانی مدرسه ها اختتام می یابد، تقریباً غیر قابل تحمل می شود.
عکس ها از علیرضا بهرامی

منبع: