سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
نماینده سازمان حج: در حادثه کربلا تا این لحظه ایرانی صدمه دیده ای شناسایی نشده است

نماینده سازمان حج: در حادثه کربلا تا این لحظه ایرانی صدمه دیده ای شناسایی نشده است

به گزارش تور مسافرتی مدیرکل عتبات سازمان حج با بیان این که در حادثه کربلا تا این لحظه ایرانی صدمه دیده ای شناسایی نشده است، اظهار داشت: ستاد ویژه ای برای شناسایی ایرانی هایی که امروز در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت داشتند، تشکیل شده تا زائرین مفقود شده یا غایب را شناسایی کنند.
حجت الاسلام صحبت الله رحمانی به ایسنا اظهار داشت: حادثه امروز کربلا که در جریان مراسم عزاداری اتفاق افتاده به ریزش دیوار و نشست زمین ارتباطی ندارد و بر اثر ازدحام جمعیت زائرین روی داده است.
وی ادامه داد: ستاد ویژه ای متشکل از نمایندگی سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و کنسولگری ایران در کربلا و نماینده هلال احمر برای شناسایی ایرانی هایی که همزمان با وقوع حادثه در حرم حضور داشته اند، تشکیل شده است. تا این لحظه ایرانی صدمه دیده ای در جمع جان باختگان و مجروحان حادثه کربلا شناسایی نشده اما عملیات جست وجو ادامه دارد.
منابع خبری بعدازظهر امروز به نقل از وزارت بهداشت عراق اعلام نمودند که شمار جانباختگان مراسم عزاداری عاشورا در شهر کربلا به ۳۱ تن رسیده است.
وزارت بهداشت این کشور همینطور از زخمی شدن ۱۰۰ تن دیگر اطلاع داده است.
شاهدان عینی به ایسنا گزارش داده اند در جمع حادثه دیدگان، بیشتر عراقی هایی که برای اجرای مراسم ویژه عاشورا شرکت کرده بودند، حضور داشته اند. همینطور گفته شده است این حادثه هنگام خروج جمع زیادی از زائرین از یک در کوچک و بر اثر ازدحام بیش از حد جمعیت رخ داده است.