سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
قیمت امروز دلار و یورو

قیمت امروز دلار و یورو

تور مسافرتی: در صورتیکه قیمت دلار و یورو نسبت به روز گذشته با افزایش ۵۰ تومانی همراه شده است، برخی صرافان اعتقاد دارند که دلیل مشخصی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و بازار باز هم به ثبات می رسد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، قیمت ارز در بازار به ثبات نسبی رسیده و بر همین مبنا بانک ها امروز (۱۶ آبان ماه) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۲۴۵ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۰۱ تومان می خرند.
قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانک ها نیز ۱۳ هزار و ۸۸۵ تومان اعلام شده است که نسبت به روز قبل تفاوتی ندارد.

ارز مسافرتی ۱۳ هزار تومان
قیمت ارز مسافرتی در بانک ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ بطوریکه قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک ها ۱۲ هزار و ۸۸۴ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۳ هزار تومان می رسد که نسبت به روزهای قبل کاهش یافته است. این در حالیست که قیمت فروش یورو در صرافی ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

نرخ ارز در صرافی های بانکی
همین طور صرافی های مجاز بانک مرکزی قیمت خرید دلار را ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت فروش آنرا ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام نموده اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است.
این صرافی ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می خرند و ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می فروشند.
بررسی قیمت خرید و فروش ارز در هفته جاری حاکی از آنست که نرخ ها در این بازار کمی رشد کرده است.
قیمت دلار که در ایام گذشته تا ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان نیز رسیده بود، ناگهان تغییر مسیر داد. قیمت دلار در این هفته از ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان به ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده که به این ترتیب، نوسان تغییر قیمت این ارز در هفته جاری حدود ۲۰۰ تومان بوده است.
با این وجود بازار ارز کماکان آرام بوده و رئیس کل بانک مرکزی هم اطمینان داده که بازار بطور کامل تحت کنترل بانک مرکزی است.
هرچند که بازار در شرایط فعلی قابل پیش بینی نیست، اما صرافان حاضر در بازار ارز معتقدند که دلیل مشخصی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و در همین راستا بعید بنظر می رسد که قیمت ها در روزها و ماه های آتی افزایش ناگهانی داشته باشد.
هم اکنون صرافی های مجاز بانک مرکزی تا سقف ۲۲۰۰ دلار یا یورو یک دفعه در سال در چارچوب ارز مسافرتی به مردم ارز پرداخت می کنند.
از طرف دیگر، بازار متشکل ارزی قرار بود برای کشف قیمت واقعی ارز در نیمه نخست امسال شروع به کار کند که با گذشت بیشتر از چند ماه از وعده بانک مرکزی، هنوز خبری از فعالیت بازار متشکل ارزی نیست.

منبع: