سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه رمز ارز میراث

امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه رمز ارز میراث

به گزارش تور مسافرتی تفاهم نامه همکاری چندجانبه بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری به امضا رسید.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، این تفاهم نامه امروز پنجشنبه ۳۰ آبان ۹۸ در حاشیه افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری و با حضور محمدرضا شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضا رسید.
تفاهم نامه چندجانبه همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری، با امضای پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عباس نوروزی رئیس هیئت مدیره بنیاد ملی توسعه فناوری، رسمیت یافت.
این تفاهم نامه در امتداد همکاری در ارتقای زیست بوم توسعه کارآفرینی بر بستر فناوری های هوشمند مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین بوسیله ایجاد توکن و رمز ارز میراث به امضای مسئولانی از دستگاه های ذی نفع رسید.
بر اساس این تفاهم نامه همکاری در ایجاد زیرساخت های قانونی و دریافت مجوزهای لازم درباب سوژه موردتوافق، اطلاع رسانی در مورد استفاده از رمز ارز میراث به اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط، معرفی جامع رشته های صنایع دستی به تفکیک محدوده جغرافیایی، همکاری و اطلاع رسانی به ذی نفعان صنایع دستی در استفاده از رمز ارز میراث برای تمام کسب وکارها، تولیدکنندگان و هنرمندان برجسته و موفق صنایع دستی و همکاری در توسعه بازار فروش صنایع دستی بوسیله رمز ارز میراث در داخل و خارج از کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.
همچنین تولید و مدیریت رمز ارز میراث بر پایه اتریوم و بر بستر بلاک چین، ایجاد صرافی دیجیتال برای تبدیل میراث به رمز ارزهای مهم و ریال بعد از دریافت مجوزهای قانون آموزش الکترونیکی و حضوری روش های استفاده از رمز ارز میراث، انجام آموزش های مورد نیاز، پایش و راهبردی مراکز نوآوری و هدایت، اتصال کسب وکارهای ذیل زیست بوم به بازارهای داخلی و بین المللی و توسعه برندهای توانمند در سوژه تفاهم نامه ازجمله تعهدات بنیاد ملی توسعه فناوری خواهد بود.
بر اساس این تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متعهد شد همکاری در ایجاد کمیته ای برای پیگیری امور مربوط به رفع چالش ها و موانع کسب وکارها، حمایت و همکاری در برگزاری رویدادهای تخصصی و عمومی برای رمز ارز میراث، ارائه مجوزهای مورد نیاز به زیست بوم برای انجام فعالیت های خود و تسهیل ارتباطات با سازمان ها و دستگاه های دولتی، عمومی، خصوصی و بین المللی و تأمین اعتبارات اولیه جهت راه اندازی زیست بوم، سیدمانی کسب وکارهای نوپا در اکوسیستم رمز ارز میراث را به انجام برساند.
این تفاهم نامه در شش بند و سه نسخه بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری به امضا رسید.