سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
برگزاری جشن ملی قزاقستان در ایران

برگزاری جشن ملی قزاقستان در ایران

تور مسافرتی: بیست و هشتمین جشن ملی استقلال جمهوری قزاقستان در ایران با حضور سفرای کشورهای خارجی اجرا شد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، جشن بیست و هشتمین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان شب گذشته با حضور تعدادی از سفرای کشورهای خارجی، خانواده آنها و نظامیان کشورهای مختلف که اغلب از کشورهای آسیایی بودند، در هتل آزادی تهران انجام شد.
در این مراسم، آقای «اسخت اورازبای» سفیر جمهوری قزاقستان در ایران اظهار داشت: قزاقستان از حمایت باارزش ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد از پیشنهاد برگزاری expo_2017 در پایتخت قزاقستان و همین طور از امضای اساسنامه سازمان اسلامی امنیت غذایی که در شهر نورسلطان تأسیس شده تشکر می کند. روابط متقابل قزاقستان و ایران در سطح بالایی قرار گرفته که علاوه بر آن، طی چندین ماه رئیس جمهور قزاقستان با رئیس جمهور ایران و مقامات دیگر دو کشور با هم دیدارهایی را داشته اند. همین طور بتازگی وزیر امور خارجه ایران از پایتخت قزاقستان بازدید کرده است.
وی اظهار داشت: تمامی این روابط نشان میدهد که علاقه متقابل هر دو کشور برای بسط روابط ایران و قزاقستان بوده است. قزاقستان و ایران با دارا بودن پتانسیل های موجود و همین طور با وجود چالش های موجود در هر دو کشور اهتمام در گسترش همکاری دوجانبه و بیشتر از پیش در تمامی سطوح کرده اند. امیدوارم سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران که در سال آینده برنامه ریزی و تنظیم شده، دور تازه ای از روابط این دو کشور را مهیا کند.

در ادامه، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این برنامه اظهار داشت: ایران از سال ها قبل قزاقستان را به مثابه شریکی مطمئن در منطقه آسیای مرکزی می دانسته و برای بسط مناسبات اهتمام ویژه ای داشته است. این دو کشور علاوه بر روابط دوستانه، روابط سودمندی هم داشته اند که متضمن منافع دو کشور بوده است.
وی اشاره کرد: در جریان سفر وزیر خارجه در ماه میلادی جاری به قزاقستان، دیدارهای مهمی انجام شد و درباره موضوعات مهمی به توافق رسیدند. امیدوارم روابط دو کشور همچنان رشد کند.
در این جشن ملی سفرا و نظامیان حاضر در این مراسم نیز تصاویر یادگاری جداگانه ای با هم گرفتند. ضیافت شامی نیز برپا شد که در آن غذاها و خوراکی های مخصوص قزاق ها سرو شد.
برخی از سفرای حاضر در این مراسم با خانواده هایشان حضور پیدا کرده بودند. همین طور در این مراسم برخی افراد نیز با لباس سنتی کشور خودشان حاضر شده بودند.

منبع: