سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
کشف گورستان باستانی در ایتالیا

کشف گورستان باستانی در ایتالیا

تور مسافرتی: کارگرهایی که در جزیره «سیسیل» ایتالیا مشغول حفاری برای نصب کابل بودند بطور اتفاقی به بقایای یک گورستان باستانی یونانی برخوردند.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از دیلی میل، این اکتشاف در «گلا» شهری در جنوب «سیسیل» رخ داد. بیشتر از ۲۰ اثر باستانی همچون تکه های ظروف سرامیکی و سفالین در کنار بقایای یک نوزاد در این گورستان که باستان شناسان معتقدند یک گورستان یونان باستان است، کشف شده اند.
این اکتشاف برای تاریخ دانان از اهمیت زیادی برخوردار است، چونکه به کشف بقایای اولین مهاجران این منطقه و نمونه ای از برترین نوع ظروف سرامیکی که توسط آنها ساخته شده، منجر گردیده است.
قدمت آثار کشف شده به ۷۰۰ تا ۶۵۱ سال قبل از میلاد تخمین زده شده است. این بازه زمانی کمی بعد از مهاجرت یونانیان باستان به سیسیل و سکونت دائمی آنها است.
اما بقایای نوزاد کشف شده از دیگر آثار این گورستان بسیار قابل توجه تر است، چونکه استخوان های وی در نوعی کوزه که در گذشته معمولا برای نگهداری آب استفاده می شده، قرار داده شده بود. هنوز معین نمی باشد چرا یونانیان بقایای یک نوزاد را درون یک کوزه قرار داده و سپس آنرا دفن کرده اند اما با عنایت به نتایج اکتشافات اخیر در این منطقه می توان نتیجه گرفت اعتقادات خاص و خرافات بسیاری درباره مرگ در میان یونانیان باستان وجود داشته است.
در سال ۲۰۱۵، پژوهشگران یک گورستان تاریخی یونانی را در شهر «کامارینا» که تنها ۲۰ مایل با «گلا» فاصله دارد، کشف کردند. در این گورستان بقایای انسان های بزرگسال و کودک درحالی کشف شدند که سنگ های بزرگی برای له کردن یا به دام انداختن اجسادشان روی آنها قرار داده شده بودند.
«کری سولوسکی» که یک عتیقه شناس است معتقد می باشد، ترس از مُرده مفهومی است که از دوران نوسنگی در فرهنگ یونان وجود داشته است.
گورستان های کشف شده نیز می تواند گواهی بر این مساله باشد چونکه گورستان های بزرگ اغلب در فاصله ای بسیار دور از شهرهایی که جمعیت بسیاری در آنها سکونت داشته، ساخته می شدند.

منبع: