سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
رشد بیشتر از ۲۲درصدی ورود توریستهای خارجی به استان سمنان

رشد بیشتر از ۲۲درصدی ورود توریستهای خارجی به استان سمنان

به گزارش تور مسافرتی ایسنا/سمنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از رشد بیشتر از ۲۲درصدی ورود توریستهای خارجی به این استان از آغاز سال تابحال اطلاع داد.
مهدی جمال در گفتگو با ایسنا با بیان این خبر اظهار نمود: استان سمنان از جاذبه های تاریخی و طبیعی گوناگونی برخوردار می باشد و می تواند به یک مقصد مهم گردشگری تبدیل گردد.
وی از نبود برخی زیرساخت ها و برخی ناآشنایی های عمومی با گردشگری و الزامات پذیرایی از گردشگران بعنوان برخی چالش های پیش روی این صنعت در استان نام برد و اضافه کرد: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در همین ارتباط در طول سال دوره های آموزشی گوناگونی برای گروه های هدف و صنوف مختلف برگزار می نماید.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بر لزوم استقبال از این دوره ها از جانب گروه ها و صنوف در رابطه با گردشگری تاکید و تصریح کرد: آشنایی افراد و گروه های در رابطه با گردشگری با الزامات این حوزه، از آنجائیکه توریستهای داخلی و خارجی پس از ورود به استان از خدمات آنها بهره مند می شوند می تواند به ترغیب گردشگران به اقامت بیشتر و یا سفر مجدد به استان و متعاقب آن به رونق بیشتر صنعت توریسم در استان کمک نماید.
جمال با ابراز خرسندی از افزایش توجه توریستهای داخلی و خارجی به جاذبه های این استان اظهار داشت: امسال ضریب اشغال تخت در هتل ها و مراکز اقامتی استان بیشتر از ۸۵ درصد بوده که رقم بسیار بالایی است.
وی افزود: ضریب بالای تخت ها در این شرایط اقتصادی نشان از توجه ویژه گردشگران به استان و عملکرد خوب همکاران ما امسال دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به نقش مهم رسانه ها در معرفی جاذبه های این استان اظهار داشت: رسانه ها می توانند در معرفی و شناساندن ظرفیت های گردشگری استان این اداره کل را یاری دهند.
وی خواهان توجه بیشتر رسانه ها به صنعت توریسم در استان شد و اظهار نمود: رسانه ها می توانند در عرضه آموزش های عمومی چگونگی رفتار و برخورد با گردشگران ما را یاری کنند.آشنایی بیشتر از پیش گروه ها و صنوف در رابطه با گردشگران و همچون رانندگان تاکسی، سوپرمارکت ها، هتل ها، موزه ها، فروشگاه های صنایع دستی و… می تواند به بسترسازی برای جذب توریست بیشتر کمک نماید.
جمال با اشاره به اینکه در بعضی شهرستان های استان مشکلاتی در این بخش داریم افزود: کمک به فرهنگسازی در مورد میزبانی از گردشگران یکی از لزوم های حوزه گردشگری در استان است و رسانه ها می توانند در این عرصه نقش محوری ایفا کنند.