سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
ابلاغ دستورالعمل پیشگیری ازکرونا به واحدهای صنایع دستی و صنعتگران

ابلاغ دستورالعمل پیشگیری ازکرونا به واحدهای صنایع دستی و صنعتگران

به گزارش تور مسافرتی دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به واحدهای تولید صنایع دستی و صنعتگران و تولیدکنندگان تلاشگر صنایع دستی ابلاغ گردید.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، به دنبال انتشار ویروس کرونا در ایران و مبتلا شدن تنی چند از هموطنان مان در استان های مختلف به این بیماری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۱۰ اسفند سالجاری در نامه ای به مدیران کل محترم استان ها سفارش هایی را برای حفظ سلامتی صنعتگران و تولیدکنندگان تلاشگر صنایع دستی ابلاغ نمود. در این نامه بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله، پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تاکید و به منظور حفظ سلامتی صنعتگران و تولیدکنندگان تلاشگر صنایع دستی موارد و سفارش هایی را به تمامی واحدهای تولید صنایع دستی (انفرادی و گروهی) ابلاغ گردیده است.
ابلاغیه سفارش های بهداشتی برای مقابله با ویروس کُرونا به واحدهای تولید صنایع دستی شامل دو بند کلی است.
در بند اول این ابلاغیه آمده است: «توصیه های بهداشتی مبارزه با کُرونا برای کارگاه های تولید صنایع دستی (گروهی) است که شامل دریافت و نصب راهنمای کنترل محیطی مقابله با بیماری های تنفسی در محل و نظارت متصدی نسبت به اجرای صحیح آن توسط کارکنان، نصب تابلوهای آموزشی جلوگیری از انتقال بیماری های تنفسی به تعداد کافی در محل، نصب دستورالعمل شستن دست ها برای جلوگیری از انتقال بیماری های تنفسی به تعداد کافی در محل سرویس های بهداشتی، وجود مواد شوینده، گندزدا، امکانات و تجهیزات نظافت به مقدار کافی و لازم در محل، استفاده از هواکش و سیستم تهویه مناسب در سرویس های بهداشتی، ممانعت از ادامه فعالیت پرسنل بیمار و مشکوک به بیماری های تنفسی، استفاده از پرسنل مخصوص بعنوان مسئول نظافت و استفاده از ماسک، دستکش، چکمه و لباس کار در هنگام نظافت، نظافت و گندزدایی دستگیره های در، نرده، پله ها و سرویس های بهداشتی به صورت مستمر و سایر سطوح مانند کف اطاق ها، راهروها، محیط کارگاه و … به صورت روزانه، جداسازی سطل، دستمال ها، وسایل نظافت و گندزدایی سرویس های بهداشتی از وسایل مکان های دیگر همچون آبخوری و.. مواردی از این دست می شود.»
در بند دوم این ابلاغیه پیام های آموزشی در مورد بیماری های تنفسی (سرما خوردگی، آنفلونزا و کرونا ویروس) اطلاع داده شده است. در این دستور العمل که ابتدا به تعریف ویروس کرونا پرداخته و سپس به علایم آن اشاره دارد، راهکارهای جلوگیری از شیوع این ویروس به صورت دقیق ذکر شده است.
این دستورالعمل به واحدهای تولید صنایع دستی و صنعتگران و تولیدکنندگان تلاشگر صنایع دستی سراسر کشور ابلاغ گردیده است.