سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
لغو ۷۵ درصد از پروازهای بزرگترین ایرلاین آمریکا

لغو ۷۵ درصد از پروازهای بزرگترین ایرلاین آمریکا

تور مسافرتی: شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاین تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضای سفرهای هوایی، اعلام نموده که می خواهد ۷۵ درصد از پروازهای بین المللی خودرا کم کند.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، هم زمان با همه گیر شدن ویروس خطرناک کرونا در جهان ایالات متحده آمریکا اعلام نمود که با وضع قانون جدیدی از ورود مسافران و اتباع خارجی که سابقه سفر به کشورهای اروپایی و مناطق درگیر کرونا را داشته اند، به مدت ۳۰ روز می خواهد از انتقال و انتشار بیشتری نوروز به داخل مرزهای این کشور ممانعت کند.
پیش از اعمال این ممنوعیت جدید، قبل تر نیز شیوع گسترده ویروس کرونا خیلی از پروازهای خطوط هوایی فعال در سراسر جهان را لغو و غیرفعال کرده و هواپیماهای بی شماری را در فرودگاه های مختلف جهان زمین گیر کرده بود.
حالا بنظر می رسد قانون جدید وضع شده از طرف دولت آمریکا فشار مضاعفی را بر ایرلاین های آمریکایی وارد کرده و آنها را بیش از پیش متضرر خواهدنمود.
طبق گزارش رویترز، شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز اخیرا اعلام نموده که می خواهد ۷۵ درصد از پرواز های بین المللی خودرا تا تاریخ ششم ماه مه سال جاری میلادی کم کند که این بدان معناست که تقریباً تمامی ناوگان هوایی و هواپیماهای پهن پیکر آن زمین گیر خواهند شد.
آمریکن ایرلاین (American Airlines) مستقر در تگزاس ایالات متحده آمریکا، بدون شک بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان از لحاظ ناوگان هوایی، درآمدزایی و حجم مسافران جابجاشده محسوب می شود.
همزمان با شروع گسترده و شیوع کرونا در کشورهای مختلف جهان خیلی از ایرلاین ها بمنظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همین طور حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده ای از جهان که الان با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند.
همین لغو پروازها باعث شده که شرکت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و خیلی از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. خیلی از هواپیماها نیز الان در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.
هفته گذشته نیز گزارشی از طرف سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا درباب تاثیرات منفی و شدید شیوع این ویروس بر درآمدزایی ایرلاین های فعال در سراسر جهان انتشار یافته بود که در آن درباره ضرر و زیان ۲۹ میلیارد دلاری شرکت های هواپیمایی مختلف در سال ۲۰۲۰ میلادی آگهی می داد.
یاتا همین طور برآورد کرده بود که کاهش تردد، تعلیق و لغو پروازها سبب خواهد شد که حجم ترافیک هوایی جهان امسال میلادی با یک کاهش ۴.۷ درصدی روبرو شود که این بیشترین میزان از بحران های مالی در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی بشمار می رود.
این در شرایطی است که هنوز تبعات منفی این کاهش حجم ترافیک هوایی در جهان بر روی میزان سوددهی و درآمدزایی ایرلاین ها هنوز معلوم و مشخص نشده است.
کارشناسان سازمان هوانوردی بین المللی غیرنظامی ایکائو (ICAO) نیز در هفته گذشته با انتشار گزارشی مفصل درباب ضرر و زیان های مالی گسترده شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان تحت تاثیر شروع ویروس کرونا به شدت ابراز نگرانی کرده بودند.

منبع: