سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
داستان های باغ موزه قصر را آنلاین گوش دهید

داستان های باغ موزه قصر را آنلاین گوش دهید

تور مسافرتی: معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری با تغییر برنامه در زمان بیماری کرونا برنامه های مختلفی از گوش دادن به داستان های باغ موزه قصر به صورت آنلاین تا مسابقه نمایش عروسکی ویژه کودکان را در نظر گرفته است.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، علیرضا زند وکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری از روند اجرای برنامه های این سازمان در روزهای نوروز ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا برنامه های هنری که برای ایام نوروز تا اول ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده، به شکلی تغییر کرده که به صورت مجازی صورت گیرد و نیازی به حضور فیزیکی شهروندان نداشته باشد.
وی ادامه داد: باغ موزه قصر داستان های این موزه را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند با داستان های این موزه آشنا گردند.
زند وکیلی با اعلان اینکه گالری و موزه گردی مجازی از دیگر امکاناتی است که سازمان فرهنگی هنری در این ایام خانهنشینی در اختیار شهروندان قرار داده است، اظهار داشت: این بهانه ای شد تا زیرساخت ها را برای این اتفاق فراهم نماییم تا پس از رها شدن از ویروس کرونا هم موزه و گالری گردی مجازی به صورت سه بعدی برای شهروندان امکانپذیر باشد.
وی اشاره کرد: بعد از به روزرسانی و شروع به کار سامانه بازدید مجازی بر روی وب سایت مجموعه موزه قصر و تهیه و انتشار کلیپ های معرفی و بازدید از بخش های مختلف باغ موزه در فضای مجازی، برای اولین بار داستان های قصر به صورت آنلاین و با محتوای جذاب و آموزنده در دسترس همگان قرار گرفت.
زند وکیلی اضافه کرد: یک مسابقه برای بچه ها با عنوان نمایش عروسکی «بچه ها و عروسک ها مقابل کرونا» انجام می شود. در این مسابقه کودکان با عروسک هایی که در خانه دارند با موضوع مقابله با ویروس کرونا نمایش عروسکی اجرا می کنند و با ارسال فیلم این اجراها، در مسابقه شرکت می کنند. محوریت اصلی این نمایش؛ روش های پیش گیری از بیماری کرونا، نحوه برخورد با شایعات و دامن نزدن به آنها، رعایت موارد فوق در عید نوروز و رسومات سنتی و موارد آزاد درباره بیماری کرونا است. شرکت کنندگان تا اختتام روز ۱۵ فروردین مهلت دارند آثار خودرا ارسال نمایند. ویدیوهای برگزیده در روز ۲۱ فروردین و همزمان با سالروز ولادت امام زمان(عج) معرفی می شود. برای آگاهی از جزئیات و فراخوان این مسابقه به پرتال سازمان فرهنگی هنری farhangsara.ir مراجعه کنید.
زند وکیلی همین طور از انتشار ۱۳ پادکست رادیویی به مدت ۲۵ دقیقه برای هر کدام با موضوعات متنوع داستان، موسیقی محلی، خاطرات نوروزی، آموزش رعایت برای پیش گیری از ویروس کرونا و… آگاهی داد و اضافه کرد: تولید نمایش های کوتاه به صورت هدفمند با معرفی ویروس کرونا، کارگاه ساخت عروسک های نمایشی، کارگاه ساخت اوریگامی، نمایش خیمه شب بازی با عنوان «۱۰۰ نمایش برای سد کرونا» در فضای مجازی منتشر می شود. همین طور قطعات یک دقیقه ای با موضوع «ماندن در خانه» تولید و در فضای مجازی منتشر می شود.
بنا بر اعلام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری با اشاره به برنامه های هنری ویژه نیمه شعبان از طرف این معاونت از اجرای ۱۰ مجلس نقالی با عنوان «نقل مهدوی» در پردیس تئاتر تهران و انتشار ویدیوهای آن در فضای مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: اقدامات سازمان در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: