سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
اینفوگراف نوروز امسال چند نفر با گونه های مختلف حمل و نقل عمومی سفر رفتند؟

اینفوگراف نوروز امسال چند نفر با گونه های مختلف حمل و نقل عمومی سفر رفتند؟

تور مسافرتی: در صورتیکه نوروز سال ۹۶ مجموع مسافرانی که از شقوق مختلف حمل و نقل عمومی استفاده کردند، ۱۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۶۹۳ نفر بود، نوروز امسال این رقم به ۲ میلیون و ۹ هزار و ۳۰۰ نفر کم شد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، برمبنای گزارشی که معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تهیه کرده، در سفرهای نوروزی امسال ۲ میلیون و ۹ هزار و ۳۰۰ نفر با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده، دریایی، هوایی و ریلی به سفر رفتند.
این در حالی است که نوروز سال قبل (۹۸) تعداد کسانی که از ناوگان حمل و نقل عمومی در همه مودهای حمل و نقل بهره بردند، ۱۱ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۴۶۶ نفر بودند؛ بدین سبب سفرهای نوروزی امسال نسبت به نوروز سال قبل کاهش ۸۳ درصدی داشته است.
در نوروز سال ۹۷ نیز ۱۲ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۷۵۶ نفر و در نوروز ۹۶ هم ۱۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۶۹۳ نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی در همه شقوق آن به سفر رفتند.
همچنین در نوروز امسال کل سفرهای شقوق مختلف حمل و نقل عمومی ۱۸۳ هزار و۹۶۳ فقره بود این در حالیست که این شاخص در نوروز سال قبل (۹۸)۶۶۳ هزار و۳۱۳ فقره بود که در نوروز امسال کاهش ۶۹ درصدی تعداد سفرهای نوروزی با حمل و نقل عمومی رخ داد.
در سال ۹۷ نیز ۷۸۳ هزار و۹۴۳ فقره سفر با ناوگان عمومی مودهای مختلف حمل و نقل و در سال ۹۶ نیز ۷۶۲ هزار و ۶۶۴ سفر به ثبت رسیده بود.
نوروز امسال ۷۲ هزار و ۳۱۶ نفر با حمل و نقل دریایی جابه جا شدند؛ در صورتیکه سال قبل ۳ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۸۰ نفر از این مود حمل و نقل استفاده کردند که کاهش ۹۸ درصدی استفاده از مود دریایی در نوروز امسال نسبت به سال قبل رخ داد.
همچنین تعداد کسانی که در نوروز ۹۹ از حمل و نقل هوایی برای سفرهای خود بهره بردند، ۵۹۶ هزار و ۳۵۶ نفر بود؛ در صورتیکه سال قبل ۳ میلیون و ۳۵ هزار و ۵۳۳ نفر بودند که کاهش ۸۰ درصدی در سفرهای نوروزی هوایی امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل اتفاق افتاده است.
در بخش ریلی نیز امسال تنها ۸۵ هزار و ۸۷۹ نفر با قطار سفر کردند در صورتیکه نوروز سال گذشته، ۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۵۷ نفر با قطار به مسافرت پرداختند که کاهش ۹۵ درصدی رخ داده است.
ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای نیز در نوروز امسال توانستند ۱ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۸۵ نفر را جابه جا کنند؛ در صورتیکه در زمان مشابه نوروز سال گذشته، ۶ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲ نفر با ناوگان عمومی جاده ای به سفر رفتند که کاهش ۷۶ درصدی در این بخش از حمل و نقل رخ داده است.

منبع: