سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
امیر مسیب رحیم زاده مطرح کرد؛ کتیبه های وقفی بازار تاریخی ری مرمت می شود

امیر مسیب رحیم زاده مطرح کرد؛ کتیبه های وقفی بازار تاریخی ری مرمت می شود

به گزارش تور مسافرتی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری اظهار داشت: دو کتیبه قاجاری وقف شده در بازار ری، با اعتبار ۲۵۰ میلیون ریال مرمت می شود.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، امیر مسیب رحیم زاده رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری اظهار داشت: خط این کتیبه ها نستعلیق است و هرکدام از لوح ها ۱۲ سطر دارند، هر سطر داخل یک قاب بازوبندی شده است و بالای هرکدام از دو کتیبه عبارت “یا اباعبدالله مظلوم” دیده می شود. چند شکاف روی سطرها بوجود آمده و در سطر آخر کتیبه دوم هم صدمه وارد شده، حتی بخش هایی گرفتار شکستگی شده است که خوشبختانه مردم محلی آنها را حفظ نموده اند.
رحیم زاده اظهار داشت: برای محفوظ بودن املاک موقوفه میدان حضرت در مجاورت بازار ری، ریش سفیدانی که از اولاد واقف و برخی نزدیکان واقفان بودند املاک مدنظر همچون خبازی، حدادی، آهنگری و نعلبندی را در دو سنگ حجاری کرده اند.
او با بیان اینکه، این دو کتیبه بخشی از هویت و تاریخ وقف در بازارهای تاریخی و محوطه های پیرامون اماکن مذهبی را نشان می دهد، اظهار داشت: بعد از مرمت این دو اثر پرارزش باید برای حفاظت بهتر از آنها برنامه ریزی نمود.