سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
عکاسی در موزه ها ممنوع گردید

عکاسی در موزه ها ممنوع گردید

تور مسافرتی: اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عکاسی در مکان بسته موزه ها را حتی با تلفن همراه ممنوع کرد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، در صفحه رسمی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان درباره محتوای این بخشنامه اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی که در رابطه با موزه های زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، نوشته شده: “به دلیل رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی در زمان همه گیری بیماری کووید-۱۹، هرگونه عکاسی با دوربین عکاسی یا تلفن همراه در مکان های سربسته موزه ها ممنوع شده است.
این ممنوعیت در پی رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی و حفظ ماسک روی صورت توسط بازدیدکنندگان هنگام گرفتن تصاویر یادگاری یا سلفی، در تمام طول مسیر بازدید و بی توجهی به تذکر دوستانه همکاران موزه دار و مراقب صادر گردیده است و عکاسی تا اطلاع ثانوی در تمام مکان های سربسته موزه ها ممنوعست.
عکاسی در فضای باز و باغ (کاخ) گلستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بلامانع است. “
پیش تر، عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای در موزه ها و اماکن تاریخی به مجوزِ اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی منوط بود و عکاسی غیرحرفه ای با تلفن همراه نیز در صورتیکه تابلو “عکاسی ممنوع” نصب نشده باشد، مانعی نداشت.
موزه ها و اماکن تاریخی بعد از پنج ماه تعطیلی از ۲۷ شهریورماه مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا باز شده اند. موزه ها در وضعیت قرمز تعطیل هستند. در سال ۹۹ موزه ها طولانی ترین تعطیلاتِ تا کنون را سپری کردند.

منبع: