سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
معاون میراث فرهنگی خبر داد راه اندازی ۳ موزه دفاع مقدس تا آخر سال

معاون میراث فرهنگی خبر داد راه اندازی ۳ موزه دفاع مقدس تا آخر سال

تور مسافرتی: معاون میراث فرهنگی با تاکید بر این که موزه ها باید روح فرهنگ دفاع مقدس را نمایندگی کنند از افزایش تعداد موزه های دفاع مقدس و حمایت برای ثبت ملی ۵۸ یادمان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس آگاهی داد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دفتر معاونت میراث فرهنگی دیدار و پیرامون یادمان های شهدای گمنام، موزه های دفاع مقدس در سراسر کشور و ثبت ملی آنها همین طور ساز و کار افزایش محتوی و کیفیت موزه ها دیدار و گفت و گو کرد.
دارابی در این دیدار با اشاره به یادمان ۲۱۷۵ شهید گم نام در کشور، مزار ۱۰ هزار شهید را عزیز دانست و اظهار داشت: این جوانان شجاع و غیور برای دفاع از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی و مقابله با دشمن متجاوز به خط زدند و سالیان سال است که پدران و مادران و خانواده هایشان در انتظار آنها هستند.
او اضافه کرد: این خانواده ها بیش از همه مفهوم منتظر واقعی برای ظهور آخرین امام معصوم (ع) را باور دارند.
معاون میراث فرهنگی با اشاره به وجود ۲۴ موزه در زمینه دفاع مقدس در سراسر کشور، اضافه کرد: این تعداد تا آخر سال به ۲۷ موزه می رسد. در مناطق عملیاتی دفاع مقدس نیز ۵۸ یادمان وجود دارد که ثبت ملی آنها نیاز به حمایت و کمک ویژه ای دارد.
دارابی با اعلان اینکه شهیدان ستارگانی هستند که در دل شب برای همگان نورافشانی کردند، افزود: آنها با فداکاری خود راه را نشان می دهند و موزه ها و یادمان ها باید روح فرهنگ و گفتمانی دفاع مقدس را نمایندگی کنند.
او با اشاره به مؤلفه های مهم فرهنگ و گفتمان دفاع مقدس، اشاره کرد: خداباوری، توکل، ایثار، شجاعت، جهاد، شهادت، خودباوری، غیرت، دنیاگریزی، آخرت گرایی، روحیه جهادی، تقدم منافع جمعی بر منافع فردی، عبور از شخصیت و فردگرایی، دشمن ستیزی از مؤلفه های مهم فرهنگ و گفتمان دفاع مقدس است که سرمایه بزرگی برای گام نهادن در راه بیانیه گام دوم است.

منبع: