سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر دنیا

نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر دنیا

تور مسافرتی: خراسان رضوی مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده سه کشور محبوب اروپایی و یک مقصد جزیره ای کوچک و ایده آل را به لیست مقاصد سفر بسیار پرخطر اضافه کرد برای اینکه موج جدید کووید ۱۹ همچنان بیشتر اروپا را فرا گرفته است.

به گزارش ایست بی تایمز، چهار مقصد با بالاترین رده خطر(سطح چهار) جمهوری چک، گرنزی، مجارستان و ایسلند است. جمهوری چک و مجارستان با معماری آراسته و فرهنگ غنی خود از زمان سقوط پرده آهنین در اواخر قرن بیستم، ۲ مقصد محبوب در مسافرت به اروپای مرکزی بوده است. ایسلند، سرزمین یخچال ها، آبفشان ها و آتشفشان ها جذابیت زیادی برای ماجراجویان مکان های طبیعی و بکر دارد.

گرنزی نیز مقصدی کوچک و جذاب وابسته به ولیعهد بریتانیاست که در کانال مانش نه چندان دور از ساحل فرانسه قرار گرفته است.

در ۲۸ روز گذشته مشخص شد مقاصدی که در رده سطح چهار کووید ۱۹ گرفته، بیش از ۵۰۰ مورد مبتلاشدن در هر ۱۰۰ هزار ساکن را داشته اند. بنا بر این مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریها سفارش می کند که مردم از سفر به مکان هایی که دارای اعلان سطح چهار است، اجتناب کنند و هر کسی که می خواهد سفر کند، ابتدا باید بطور کامل واکسینه شود.

پیش از این هر چهار مقصد در طبقه بندی سطح سه کووید ۱۹ بالا قرار داشت اما با صعود این مکان ها به سطح چهار این کشورها به جمع دیگر مکان های محبوب در اروپا و جهان پیوستند. اکنون بیش از ۷۰ مقصد در سطح چهارم قرار دارد. بریتانیا و جزایر ویرجین در این کشور از ۱۹ جولای در سطح چهار قرار گرفته است.

دسته سطح سه به مقاصدی که در ۲۸ روز گذشته بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ مورد مبتلاشدن به ازای هر ۱۰۰ هزار ساکن داشته اند، اطلاق می شود. این دسته در هفته جاری سه بروزرسانی داشته و شامل باهاما، بولیوی و پاپوآ در گینه نو است.

این نقل مکان در حقیقت خبر خوبی برای باهاما و پاپوآ در گینه نو بود برای اینکه هر ۲ در سطح چهار قرار داشت. برای بولیوی که به خاطر مناظر ماورایی اش شناخته می شود، این صعود نشان دهنده افزایش موارد ابتلاست چون قبل تر بولیوی در سطح ۲ لیست مستقر شده بود.

به گفته دکتر لیانا ون، تحلیلگر پزشکی CNN، عوامل دیگری نیز وجود دارد که مسافران باید فراتر از میزان بروز کووید ۱۹ آنرا در نظر بگیرند که این موضوعات در اطلاعیه های سفر CDC به چشم می خورد.

ون اظهار داشت: دسته بندی سطوح یک راهنماست و و بقیه مسائل به رعایت پروتکل ها باز می گردد. در حقیقت اقدامات احتیاطی خیلی مهم می باشد. بعنوان نمونه یک توریست باید روشن کند که در مسافرت به این مقاصد می خواهد از جاذبه های زیادی دیدن کند و به مکان های سرپوشیده برود یا می خواهد تمام روز را در ساحل دراز بکشد و با هیچ کس دیگری ارتباط برقرار نکند.

CDC مراکش پر رمز و راز را در گوشه شمال غربی آفریقا از سطح سه به سطح ۲ آورده است.

طی ۲۸ روز گذشته مقاصدی که دارای نام «سطح ۲ کووید ۱۹ متوسط» است، ۵۰ تا ۹۹ مورد مبتلاشدن به کووید ۱۹ را به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر شناسایی کرده است.

فهرست CDC هر هفته به روز می شود و وضعیت در هر کشوری می تواند هفته به هفته تغییر کند.

در مقاصد سطح یک، مقاصد کووید ۱۹ با ابتلای کم»، کمتر از ۵۰ مورد جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار ساکن در ۲۸ روز گذشته ثبت شده است. ۶ مقصد گامبیا، هند، ژاپن، لیبریا، موزامبیک و پاکستان در ۱۵ نوامبر به سطح یک منتقل شد.

در این میان حرکت هند به سطح یک خصوصاً قابل توجه است برای اینکه این کشور در بهار گذشته در یک بحران وحشتناک با کووید ۱۹ قرار داشت.

همچنین مقاصدی وجود دارد که CDC به سبب کمبود اطلاعات آنرا خطر «ناشناخته» نامیده است. تا ۱۵ نوامبر این لیست شامل ماداگاسکار، کامبوج، نیکاراگوئه و ماکائو بود.

CDC در راهنمای سفر گسترده تر خود سفارش کرده تا آن زمان که افراد بطور کامل واکسینه نشده اند، از سفرهای بین المللی اجتناب کنند.

مسافرانی که بطور کامل واکسینه شده اند، کمتر احتمال دارد به کووید ۱۹ مبتلا شوند و آنرا منتشر کنند. با این وجود سفرهای بین المللی خطرات بیشتری به همراه دارد. حتی مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند، ممکنست در معرض خطر مبتلاشدن به تعدادی از انواع کووید ۱۹ و احیانا انتشار آن باشند.

منبع: