سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا مطرح کرد؛ کوشش برای برقراری ارتباط میان هنرمندان اسپانیا و ایران

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا مطرح کرد؛ کوشش برای برقراری ارتباط میان هنرمندان اسپانیا و ایران

به گزارش تور مسافرتی رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا اظهار داشت: رایزنان فرهنگی در نظر دارند زمینه ارتباط هنرمندان ایران و کشورهای دیگر را برقرار کرده و محصولات آنها را در بازارهای بین المللی ارائه نمایند.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، محمدمهدی احمدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به همراه محسن توسلی معاون فرهنگی اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز از نمایشگاه صنایع دستی طلاکوبی در ساختمان مرکزی این وزارت خانه بازدید نمود.
محمدمهدی احمدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: یکی از وظایف رایزن های فرهنگی در عرصه بین المللی، ایجاد زمینه مناسب برای معرفی آثار هنری ایرانی ها و صنایع دستی برای خارج از کشور است.
او اضافه کرد: این نوع نمایشگاهی که امروز دیدم، نمونه ای از توانمندی هنری هنرمندان کشورمان است که می تواند در خارج از کشور توانمندی های صنایع دستی و بنیه غنی هنر ایران را در عرصه بین المللی معرفی نماید و این مورد زمینه ای برای برقراری ارتباط منطقی خواهد شد، ضمن این که اقتصاد فرهنگ تأمین می شود و بهتر می توانیم از این محصولات هنری، فرهنگی و صنایع دستی در عرصه بین المللی استفاده نماییم.
احمدی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات و من بعنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به دنبال این هستیم تا زمینه ارتباطی بین هنرمندان اسپانیا و کشورمان برقرار نماییم تا بتوانیم این محصولات هنری را در بازارهای بین الملل عرضه نماییم.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا اظهار داشت: امیدوارم با ارتباط تنگاتنگی که در عرصه بین المللی با کشورهای مختلف همچون اسپانیا برقرار می شود، بتوانیم توانمندی های کشورمان را معرفی نماییم.
نمایشگاه عَلم مشبک طلاکوب روز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ در محل ساختمان مرکزی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد.
در این نمایشگاه ۱۱۰ قلم از آثار طلاکوبی همچون عَلم مشبک طلا و نقره کوب، جاقرآنی طلاکوب، قلمدان های نقره کوب و مشبک، آثاری از کبوترهای طلاکوب و فیروزه کوب از این هنرمند صنایع دستی به معرض نمایش گذاشته شده است.

منبع: