سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
پیکر ناصر تکمیل همایون در زادگاهش آرام گرفت

پیکر ناصر تکمیل همایون در زادگاهش آرام گرفت

تور مسافرتی: پیکر ناصر تکمیل همایون ـ جامعه شناس و تاریخ نگار ـ در قزوین به خاک سپرده شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، پیکر این مورخ فقید که روز پنج شنبه، ۲۶ آبان ماه بعد از وداع در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، از تهران راهی قزوین شد، امروز ـ ۲۷ آبان ماه ـ در بهشت حسینی این شهر به خاک سپرده شد.

در این مراسم، همسر ناصر تکمیل همایون، فرزند او (نادر تکمیل همایون) و تعدادی از دوستان و همکاران این چهره‌ی فقید همچون حمید تنکابنی (رئیس پژوهشکده مطالعات اجتماعی) حضور داشتند.

مراسم یادبود ناصر تکمیل همایون روز یکشنبه، ساعت ۱۰ بامداد در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برپا خواهد شد.

ناصر تکمیل همایون متولد ۱۳۱۵ در قزوین بود. او دوره‌ی کارشناسی فلسفه و علوم تربیتی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی را در دانشگاه تهران گذراند و دوره‌ی دکترای تاریخ و دکترای جامعه شناسی را در دانشگاه پاریس به انتها برد.
همچون آثار او به «تاریخ ایران در یک نگاه»، «آموزش و پرورش در ایران»، «آبسکون، یا، جزیره آشوراده»، «سلطانیه»، «دانشگاه گندی شاپور»، «تاریخ اجتماعی و فرهنگی تهران: از شروع تا دارالخلافه ناصری» «مشروطه خواهی ایرانیان (مجموعه مقالات)» و «جاده ابریشم» می توان اشاره نمود.
از این جامعه شناس و تاریخ نگار اخیراً اثری با عنوان «مصدق در دوره‌ی قاجار» منتشر گردید. تکمیل همایون اثرِ دیگری به نام «ایران جان» از (انتشارات نگارستان اندیشه) را در آستانه‌ی رونمایی داشت. این اثر با مضمون «هویت ملی» به نگارش درآمد.
او در ایام اخیر در پی حمله قلبی در بیمارستان طالقانی تهران بستری شده بود و در روز ۲۵ آبان ماه درگذشت.

منبع: