سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان: خمره موزه شهر رشت برای دوره معاصر است

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان: خمره موزه شهر رشت برای دوره معاصر است

به گزارش تور مسافرتی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به این که خمره موزه شهر رشت متعلق به دوره معاصر است، اظهار داشت: از این خمره به عنوان سطل زباله نیز استفاده نمی گردد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، ولی جهانی اظهار داشت: قدمت خمره موزه شهر رشت به دوران معاصر بازمی گردد که محلی برای تامین و ذخیره آذوقه بوده و کیسه پلاستیکی روی آن برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و ریزش خس و خاشاک باتوجه به مرمت های در دست اقدام موزه به درون آن بوده است.؛ که متأسفانه بنظر می رسد با سو نیت ابتدا فرو رفتگی کوچکی در کیسه به وجود آمده و سپس با ریختن چند تکه زباله به خیال خام قصد بر آن بوده تا در اذهان اینطور تداعی شود که خمره محل جمع آوری زباله می باشد.
وی افزود: گور موجود، بازسازی یکی از انواع گورهای باستانی استان است که به سبب تثبیت اسکلت و اشیا بدلی داخل آن با مواد نگهدارنده از نظر علمی و ایمنی قابل دفاع بوده و اصولاً از ابتدا طراحی آن برمبنای الگوی فعلی بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان افزود: طی دو سال اخیر بیش از ده میلیارد تومان برای مرمت موزه، کف ساری، محوطه سازی، ثبت بیش از ۲۷ هزار شیء در سامانه جام و… هزینه شده است.

منبع: