مسافرت ایرانی ها به گرجستان و افزایش تولید ناخالص داخلی این كشور

به گزارش تور مسافرتی در این ۱۰ ماه گذشته از امسال بیشتر از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار توریست خارجی به گرجستان سفر كردند كه ۲۶۲ هزار نفر از آنها شهروندان ایرانی بودند.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، گئورگی چوگووادزه رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان اظهار داشت: در ۱۰ ماه سال جاری بیشتر از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار توریست خارجی به گرجستان سفر كردند كه ۲۶۲ هزار نفر از آنها شهروندان ایرانی بودند. سفر توریستهای خارجی به گرجستان، در ۱۰ ماه امسال یازده درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است.
رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان، پیش بینی نمود كه مسافرت توریستهای خارجی به این كشور تا اواخر مسال به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد. برپایه این گزارش، شهروندان پنج كشور روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، تركیه و ایران در ۱۰ ماه امسال بیشترین مسافرت را به گرجستان داشتند.
بنا به آمار سازمان ملی گردشگری گرجستان امسال یك میلیون و ۲۴۹ و ۷۲ نفر از روسیه، یك میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۰۲ نفر از جمهوری آذربایجان، یك میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۹ نفر از ارمنستان، ۹۶۵ هزار و ۹۱۰ نفر از تركیه و ۲۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از ایران به گرجستان سفر كردند.
درآمد حاصله از گردشگری خارجی در گرجستان، در شش ماه اول سال جاری، یك میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل میلادی۲۸/۹درصد بیشتر بوده است.همچنین در شش ماه سال جاری سهم گردشگری خارجی در تولید ناخالص داخلی ۷/۱درصد است كه در مقایسه با یك سال قبل ۱۷/۶ درصد افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *