سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
شادی در بین گل های محمدی دشت گل و آب

شادی در بین گل های محمدی دشت گل و آب

تور مسافرتی: دبیر جشنواره گل محمدی و گیاهان دارویی شمال کشوراز برگزاری سومین جشنواره گل محمدی و گیاهان دارویی در دودانگه ساری اطلاع داد.
علی ماهفروزی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هدف از برگزاری این جشنواره علاوه بر توسعه سطح زیر کشت باغات گل و گیاهان دارویی، تولید ظرفیت جدید برای شناخت و بازار یابی برای توسعه سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و گردشگری می باشد.
وی با اشاره به ان که جشنواره گل محمدی فرصتی توأمان بوده که می تواند سبب پایداری اقتصاد و اشتغال منطقه باشد اضافه کرد: بر مبنای سیاست های راهبردی، تفاوت آشکاری بین جشنواره گل محمدی و گیاهان دارویی با دیگر جشنواره ها وجود دارد.
ماهفروزی خاطرنشان کرد: در این جشنواره اهداف کوتاه مدت و بلند پیش از برگزاری جشنواره همچون آشنایی بیشتر مردم منطقه دودانگه و چهاردانگه از مزیت های اقتصادی و اشتغال در حوزه گل محمدی، تکنولوژی جایگزین برای گلاب گیری، توسعه سطح زمین های زیر کشت به خصوص اراضی شیبدار، معرفی دقیق منطقه با قابلیت های آن به گردشگران داخلی و خارجی، توانمند کردن جامعه محلی، دستیابی به تکنولوژی فرآوری مشتقات عصاره گل محمدی و گیاهان دارویی ترسیم شده است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال کاری امسال سطح زیر کشت و آمادگی باغداران برای کاشت این گونه ها افزایش یافته است بعلاوه شرکت بومی گل کاران و گیاهان دارویی هم در این منطقه تشکیل شد.
دبیر جشنواره گل محمدی و گیاهان دارویی شمال کشورخاطرنشان کرد: دستگاه گلاب گیری نیمه صنعتی توسط شرکت باغداران گل محمدی خریداری شده که در روز جشنواره افتتاح می گردد و همینطور چند سرمایه گذار در حال سرمایه گذاری یا گذراندن مراحل اداری سرمایه گذاری در بخش گردشگری هستند که تحقق اهداف کوتاه مدت ما در این جشنواره بوده است.
وی تصریح کرد: آشنایی جامعه محلی و توانمند سازی آنان برای پذیرش گردشگران داخلی و خارجی، آشنایی مردم برای عدم فروش زمین و تبدیل آن به ویلا که توجیه اقتصادی ندارد و همینطور توسعه صنایع دستی، احیا فرهنگ های ایرانی و اسلامی منطقه و ظرفیت سازی برای هویت و شکل دهی باورهای اصیل از عمده اموری بوده که اهداف جشنواره را تشکیل می دهد.
ماهفروزی تصریح کرد: به نظر می رسد این جشنواره سهم مهمی در تولید و اشتغال جامعه محلی و استان داشته که برای عظمت بخشیدن به انجام مجدد آن در سال های آتی دستگاه ها مرتبط باید نقش تام و کامل خویش را ایفا کنند. این جشنواره مدل موفقی از یک همکاری مشترک حوزه فرهنگ، کشاورزی و گردشگری می باشد که می تواند الگوی دیگر جشنواره ها در استان باشد.
دبیر جشنواره گل محمدی و گیاهان دارویی شمال کشور خاطرنشان کرد: همکاری خوب، فاخر و صمیمانه مردم دودانگه با ستاد جشنواره قابل ستایش بوده و به نظر می رسد مردم دودانگه به این باور رسیدند که همکاری بیشتر، آورده اقتصادی و بستر سازی مناسب فرهنگی را به همراه دارد.
وی اظهار داشت: استقبال آژانس های گردشگری برای برگزاری تورهای گروهی و پیگیری های خانواده برای حضور و اقامت در دودانگه سبب شادمانی بوده و به نظر می رسد هم سرمایه گذاران بخش خصوصی و هم دولت شرایط حضور متفاوت در دودانگه را بعنوان یک مقصد کم نظیر در ایران مورد توجه قرار بدهند.
ماهفروزی اضافه کرد: جشنواره امسال با تنوع بسیاری همراه خواهد بود و امیدواریم این حرکت سبب الگوی فرهنگی جدید در معماری، شیوه های کشاورزی، باغداری و گردشگری باشد و مارا یک قدم به اهداف بلند مدت نزدیک تر کند تا جایی که بتوانیم حضور گردشگران داخلی و خارجی فرهیخته را در موقعیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعت ممتاز را به صورت حداکثری و متناسب با توان محیطی و فرهنگی منطقه داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در انجام این جشنواره به دنبال تولید هیجانات کاذب و زودگذر نخواهیم بود و صرفا برنامه ها جنبه سرگرمی نخواهند داشت، هدف ما در نهایت حضور توریست بعنوان فرصت های فرهنگی و اقتصادی می باشد موضوعی که باید بصورت جدی در دستور کار جشنواره های ملی و منطقه ای قرار گیرد.
ماهفروزی تصریح کرد: امسال مردم، این جشنواره را متفاوت ارزیابی خواهند کرد و دستاورد های این جشنواره جهش و رستاخیزی در گردشگری منطقه بوجود می آورد. با پرپایی این جشنواره اجازه خواهیم یافت تا دودانگه این سرزمین افسانه تمدن و طبیعت را بیشتر معرفی نماییم و دعوت نماییم که گردشگران خارجی و داخلی قدم به دشت گل و آب بگذارند و رویاهای خویش را در آن جستجو نمایند.
وی اضافه کرد: گشت در باغات، برپایی کارناوال شادی، مسابقات آشپزی در طبیعت، کورس اسبدوانی، ورزش های هیجانی مانند پاراگلایدر و اجرای موسیقی سنتی از برنامه های روز دوم جشنواره به حساب می آید.
ماهفروزی خاطرنشان کرد: کارونال شادی، موسیقی بومی و اختتامیه نمایشگاه از برنامه های سومین روز جشنواره گل محمدی خواهد بود.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا مازندران، سومین جشنواره گل محمدی و گیاهان دارویی در شمال ایران از روز چهارشنبه در دودانگه ساری آغاز می گردد.