سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
درخواست مونسان از بانک مرکزی ارز مسافرتی را شفاف کنید

درخواست مونسان از بانک مرکزی ارز مسافرتی را شفاف کنید

تور مسافرتی: معاون رییس جمهور با انتقاد از نابسامانی وضعیت ارز در حوزه گردشگری، از بانک مرکزی برای دومین بار درخواست کرد؛ رقم تخصیص یافته ارز مسافرتی به تفکیک مقصد را اعلام نماید.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان از پیگیری دوباره سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای اعلام تخصیص ارز مسافرتی به تفکیک مقصد اطلاع داد و اظهار نمود: ما بارها از بانک مرکزی درخواست کردیم مبحث تبدیل ارز و تامین منابع ارزی برای گردشگران ورودی و خروجی سامان پیدا کند و مدتی هم منتظر ماندیم، اما متاسفانه پاسخی در این زمینه دریافت نکردیم.
او که در حاشیه مراسم عقد تفاهم نامه با وزارت کار برای تولید ۵۰ هزار فرصت شغلی در حوزه گردشگری، در جمع خبرنگاران سخن می گفت، به وضعیت کنونی ارز اشاره نمود و اضافه کرد: در صورت برنامه ریزی درست این شرایط به نفع گردشگری تمام می شود، البته در صورتیکه برنامه ای جامع، کامل و باثبات برای تبدیل و تامین ارز گردشگران تدوین و اجرا شود. در غیر این صورت فرصت پیش آمده برای رونق گردشگری ایران امکان دارد به تهدید تبدیل گردد.
مونسان اظهار داشت: نرخ حال حاضر ارز، سفر به ایران را ارزان خواهد نمود اما اگر از جانب بانک مرکزی برای سامان دهی روند تبدیل ارز اقدامی عاجل نشود، این فرصت را از دست خواهیم داد.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان هفته پیش در توئیتی اعلام کرد؛ «به منظور شفاف سازی و اطلاع عموم مردم از نحوه تخصیص ارز مسافرتی، از بانک مرکزی درخواست شده است که میزان ارز تخصیص داده شده به مسافران و گردشگران را به تفکیک مقصد اعلام کند» که با وجود گذشت نزدیک به یک هفته، هنوز اطلاع رسانی از جانب بانک مرکزی در این باره نشده است.