سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
ایرانیان در کشورهای خارجی ویلا می خرند

ایرانیان در کشورهای خارجی ویلا می خرند

تور مسافرتی: حالا دیگر شهرهای شمالی از وجود ویلای تهرانی ها اشباع شده و آنها برای گذراندن تعطیلات خود به خرید ویلا در کشورهای دیگر روی آورده اند.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، استان مازندران و بعد از آن استان گیلان همچون استانهایی هستند که بیشترین تعداد ویلاهای تولید شده برای آنها متعلق به تهرانی های سرمایه داری است که می خواهند آخر هفته خودروی خویش را در جاده چالوس بیندازند و راهی تهران شمال شوند برای گذراندن دو روز آخر هفته در کنار دریا و جنگل.
اما دیگر این شهرها از وجود ویلاهای مختلف اشباع شده، هر هفته در جاده های شمالی ترافیک است و جنگل بکر دیگری در شهرهای شمالی پیدا نمی گردد هر کجا حتی وسط جنگل ویلا ساخته اند و دیگر نمی توان آخر هفته ای آرام کنار دریا داشت.
از سوی دیگر کشورهای خارجی دندان برای جذب سرمایه های ایرانی تیز کرده اند و با هر ترفند و تشویقی تلاش می کنند این سرمایه ها را به سمت کشورشان جذب کنند. همچون گرجستان، ترکیه، امارات و قبرس شمالی.
در این میان کشورهایی که نیازی به گرفتن ویزا نداشته باشند برای کسانی که می خواهند از شرایط خرید خانه آگاه شوند راحت تر است بنابراین ایرانیان در شهرهای ساحلی آنتالیا خانه های زیادی خریدند اما بعد از آنکه پروازهای مستقیم به این شهر ترک نشین قطع شد، آنها راهی گرجستان شدند کشوری که اخیرا در روابط سیاسی و اقتصادی ایران جای گرفته و با لغو ویزا افراد زیادی به آنجا در رفت و آمدند.
قبرس شمالی منطقه ترک نشین است که شرکت های خارجی در ایران به تبلیغ فروش خانه هایی با متراژ ۳۵ تا ۵۰ متر با سند مادام العمر می کنند این تبلیغات را به راحتی می توان در روزنامه های کثیرالانتشار مشاهده کرد آنها به مشتریان خود می گویند که شرکت یک هدیه هم به خریدار می دهد این هدیه هم همراه شدن وکیل با خریدار برای سال اول است بدین سان خریدار می تواند ضمن خرید یک خانه و داشتن ده هزار دلار در حساب ارزی خود اقامت یک ساله هم دریافت کند.
از سوی دیگر در دبی هم مالکیت برای خانه ها ۹۹ ساله است و برخی را همین مبحث منصرف می کند اما در هر حال خیلی ها هم هستند که می خواهند در این شهر توریستی ویلا داشته باشند.
در گرجستان هم اما میزان خرید ویلا به حدی رسیده که خیلی از افرادی که یکی دو بار برای گردش رفته اند را ترغیب می کند تا ویلا بخرند انقدر این میزان زیاد شده که دولت گرجستان محدودیت هایی را برای ایرانیان گذاشته است و اعلام نموده که دیگر اقامت طولانی مدت به واسطه خرید منزل به ایرانیان نمی دهد و باید متقاضی خرید خانه در صورت تمایل به داشتن اقامت، کسب و کار هم در این کشور داشته باشد.
اگر این افراد بتوانند اقامت بگیرند باید هر سال آن را تمدید کنند که تمدید آن هم منوط به شرایطی مانند نداشتن تخلف است. در زمانی که می شد با دلار ۴ هزار تومانی خانه ای با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان خرید اکنون این میزان برای ایرانیان خیلی بیشتر شده و خرید خانه در گرجستان کمتر شده است.
اما هنوز هستند افرادی که می خواهند در حوزه گردشگری این کشورها فعالیت کنند بعضی از ایرانیان در این کشورها مبادرت به خرید هتل کرده اند و ایرانیان را از این طریق در هتلهای خود اسکان می دهند. این افراد در قالب شرکت هلدینگ در کشورهای دیگر هم در بخش گردشگری سرمایه گزاری نموده اند.