سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
آمادگی همکاری مجمع ACD برای توسعه گردشگری در ایران

آمادگی همکاری مجمع ACD برای توسعه گردشگری در ایران

تور مسافرتی: دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا اظهار داشت: این مجمع آمادگی همکاری با ایران در زمینه توسعه گردشگری را دارد و می تواند در حوزه سرمایه گذاری هم تلاش کند.

به گزارش خبرنگارمهر، مراسم رویداد همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی ۲۰۱۸ با حضور معاون اول رئیس جمهور در سالن اجتماعات استانداری همدان با حضور سفرای کشورهای خارجی و فعالان گردشگری در استان همدان در حال برگزاری است. در این برنامه دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا ACD اظهار داشت: اکنون گردشگری بعنوان یکی از موتورهای محرک رشد اقتصادی در جهان شناخته می گردد و برای کشورهای در حال توسعه در آسیا، صنعت گردشگری منبع مهمی برای درآمدزایی و ارز آوری خارجی تبدیل گشته است.
وی اضافه کرد: در صنعت گردشگری فرصتی را برای اشتغال زایی محلی، توزیع درآمد، توسعه زیرساختها و کاهش فقر فراهم نموده است. علاوه بر مزایای اقتصادی، گردشگری توانسته مزایای اجتماعی فراوانی را به همراه بیاورد.
دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری نه تنها سبب افزایش درآمد می گردد بلکه می تواند تصویر مثبتی از مردم را به گردشگران خارجی عرضه نماید. مجمع گفتگوهای آسیا آماده کمک رسانی و همکاری با ایران است تا این صنعت بتواند گردشگری را توسعه دهد و مسئولیت پذیر کند و ۳۴ کشور عضو را به یکدیگر متصل کند.
باندیت لیمچون تصریح کرد: ما تلاش می نماییم سرمایه گذاری و شراکت در توسعه گردشگری ایران را توسعه دهیم چون ایران بعنوان مهد تمدن دنیا مزایای باشکوهی دارد و پارسیان خوش مشرب هستند. ایران با داستان ها و روایت های کهن پارسی می توان بعنوان مقصد جدید گردشگری به جهانیان معرفی شود.
دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا خاطرنشان کرد: زیبایی و فرهنگ همدان در بین کشورهای عضو مجمع شناخته شده است.
وی تصریح کرد: در جریان اجلاس مجمع گفتگوهای همکاری آسیا که مهرماه در تهران برگزار می شود، امکان دارد هیئت های عضو بازدیدی از جاذبه های همدان هم داشته باشند.
دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا اظهار داشت: با این همایش بین المللی که در همدان در حال برگزاری است مردم جهان همدان را خواهند شناخت. امیدواریم همدان بعنوان تصویر جدیدی از ایران شناخته شود.