سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
گردشگری چقدر آورده مالی برای استان سمنان دارد؟

گردشگری چقدر آورده مالی برای استان سمنان دارد؟

تور مسافرتی: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اظهار داشت: صنعت گردشگری این استان، سالانه ۶۰۰۰ میلیارد ریال، برای استان سمنان آورد مالی به همراه دارد.
محمد جهانشاهی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: در نوروز سال ۱۳۹۷، ورود توریست و مسافران نوروزی به استان سمنان، ۱۰۲ میلیارد تومان آورد مالی در حوزه گردشگری برای استان سمنان داشته است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه گردشگری و سفر به استان سمنان با شعار “سمنان مقصدی تازه برای سفر، ۲۰۲۰” اظهار داشت: هدف گذاری ما برای سال ۲۰۲۰ و یا ۱۴۰۰، این است که در این فرصت سه ساله، ظرفیت های گردشگری این استان به خوبی معرفی شود و در گام اول معرفی شایسته ظرفیت های گردشگری این استان در خارج از جغرافیای استان صورت خواهد گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان خاطرنشان کرد: هم اکنون روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر در فرودگاه مهرآباد تهران، پیام های و تیزرهای تبلیغاتی “سمنان مقصدی تازه برای سفر ۲۰۲۰” را می بینند و در فاز بعدی در فرودگاه کیش هم این تبلیغات صورت خواهد گرفت.
جهانشاهی افزود: توسعه اقامتگاه های بوم گردی که از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری بوده است، در استان سمنان هم به خوبی و با عملکرد قابل قبولی همراه بوده است.
وی افزود: هم اکنون ۶۵ اقامتگاه بوم گردی در استان دائر است که این تعداد، طی ۷ – ۸ ماه گذشته دوبرابر شده است و انشاءالله تا آخر امسال به ۱۰۰ اقامتگاه افزایش خواهند یافت.
وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد از اهداف ما در حوزه اشتغال با راه اندازی این اقامتگاه ها محقق شده است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های ما جهت توسعه گردشگری و معرفی شایسته ظرفیت های گردشگری استان در خارج از جغرافیای استان، معرفی ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی از طریق فروش صنایع دستی در قطارها است، در مرحله اول، با رجا مذاکراتی انجام شده است و انشاءالله از آخر آبان ماه فروش صنایع دستی را در قطارها خواهیم داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان تصریح کرد: در حوزه صنایع دستی ۵۰۰۰ نفر در ۵۲ رشته در استان مشغول به فعالیت هستند.
این عضو شورای اشتغال استان سمنان با اشاره به ظرفیت کم نظیر این استان در حوزه سفال و سرامیک به پیشینه تاریخی این هنر در استان اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از برنامه های ما در این حوزه تبدیل و معرفی استان سمنان بعنوان پایتخت سفال و سرامیک کشور است.