سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر سفری از جزیره قشم به سه جزیره هیجان انگیز خلیج فارس

گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر سفری از جزیره قشم به سه جزیره هیجان انگیز خلیج فارس

به گزارش تور مسافرتی حالا که سفر به کشورهای خارجی بسیار گران شده است و ایرانیان ترجیح می دهند در داخل ایران سفر کنند بهترین گزینه دیدن جزایر خلیج فارس است که بعضی از آنها رامی توان با استفاده از قشم رفت و بازدیدکرد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، افزایش نرخ عوارض خروج از کشور، گران شدن بلیت هواپیما و ثابت شدن همین قیمت ها، نبود ارز مسافرتی و بالا بودن نرخ ارز همگی گویا سیاست هایی بود که ایرانیان به خارج از کشور کمتر سفر کنند چون که اعلام شده بود ۹ میلیون نفر از ایرانی ها در سال قبل به سفرهای خارجی رفته اند و بعد از آن هر چه مسئولان سازمان میراث فرهنگی تلاش کردند تا توضیح دهند این آمار مختص سفرهای گردشگری و تفریحی ایرانی ها نیست و بیشتر این آمار به سفرهای زیارتی عتبات و حج مربوط می گردد بی فایده بود و آنچه که بیشتر به چشم می آمد همین خروج ایرانیان از کشور بود به همین علت سیاست بر این شد که گردشگری داخلی جایگزین گردشگری خارجی شود و سفرهای خارجی چنان گران باشد که کسی به راحتی نتواند سفر خارجی داشته و ارز کشور را خارج کند.اکنون در این وضعیت اما می توان سفرهای داخلی را جایگزینی برای سفرهای خارجی کرد. سفرهایی که برخی از آنها را حتی با ایرلاین های داخلی هم نمی توان رفت و باید به جای هواپیما از راههای دیگری برای رسیدن به مقصد بهره برد.یکی از این راهها استفاده از قطار است و یکی از این گزینه ها میتواند سفر به قشم و جزایری باشد که از این طریق می توان رفت. برای رسیدن به جزیره قشم غیر از هواپیما استفاده از قطار است منتها قطارهایی که به بندرعباس می روند در آن صورت باید سوار بر قایق های مسافرتی اسکله شهید حقانی در بندرعباس شد که چیزی حدود نیم ساعت زمان می برد تا به قشم برسد. جزیره قشم هم در نوع خود جاذبه های گردشگری منحصر به فردی مانند دره ستارگان، جنگل حرا، بازارهای خرید، چاهکوه، جزایر ناز و… دارد که اگر کسی بخواهد آنها را خوب ببیند باید چند روزی برای دیدن قشم وقت بگذارد.
معمولا کسانی که به قشم برای گردش می روند سری هم به جزایر اطرافش می زنند. جزیره هنگام تا قشم فاصله چندانی ندارد باید سوار بر کشتی شد و چهل دقیقه ای در دریا بود. از اسکله کندالو هم می توان به هنگام رفت.در این جزیره همان ابتدا که گردشگران سوار بر قایق می شوند می توانند رقص دلفین ها را در دریا ببینند و بعد از پیاده شدن از صنایع دستی زنان جزیره خرید کنند و یا همراه با محلی ها از جاذبه های محدود و زیبای جزیره دیدن کنند. ساحل نقره ای یکی از سواحلی است که هر توریست پی آن می رود اما باید مراقب بود که خاک این ساحل نقره ای را با خود برای یادگاری برداشت نکرد تا مردم محلی به همه گردشگران اجازه بدهند که به آنجا بروند.غیر از هنگام جزیره دیگری که می توان از مسیر قشم به آنجا رفت؛ جزیره هرمز است. جزیره ای که به رنگارنگی خاک هایش شهره شده است. دره مجسمه ها، الهه نمک، غار نمکی، جنگل حرا، تنها بخشی از جاذبه های این جزیره کوچک است.
برای رفتن به جزیره هرمز دو راه وجود دارد از قشم که قایق ساعت ۷ بامداد از اسکله شهید زاکری حرکت می کند و ساعت ۳ به قشم باز می گردد. از بندرعباس که قایق از ۷ بامداد یک ساعت یکبار به قشم در رفت و آمد است.برخی از افراد جاذبه های گردشگری هرمز را انقدر دوست دارند که دلشان می خواهد یکی دو روزی را در هرمز بگذرانند برخی هم کمپ می زنند اما خیلی از افراد به خانه های محلی می روند و غذای محلی می خورند. بومیان جزیره موتور و ماشین هایی را در اختیار گردشگران به محض ورود به جزیره می گذارند و خودشان راهنمای آنها می شوند.لارک هم جزیره دیگری است که راه دسترسی آن از جزیره قشم است و قایق های متعددی در این مسیر در رفت و آمد هستند. برای رفتن به لارک ده دقیقه زمان لازم است و هر روز قایق دارد اما معمولا تورهای گردشگری یک روزه به آنجا می روند و از قبل هم با قایق ران هماهنگ می کنند بیشتر افرادی که به لارک می روند با هدف غواصی پا به این جزیره می گذارند و محلی ها هم در میان مسیر رفتن به هرمز معمولا در لارک پیاده می شوند. این جزیره باآنکه جاذبه های طبیعی و یا تاریخی ندارد اما سواحل بکری دارد که خیلی ها را به سمت خود جذب می کند.