سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
در کمیسیون مشترک انجام شد بررسی ایرادات تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه

در کمیسیون مشترک انجام شد بررسی ایرادات تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه

تور مسافرتی: یک عضو کمیسیون مشترک از بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس در تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه با حضور نماینده این شورا سخن گفت.
سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در جلسه بامداد امروز کمیسیون مشترک ایرادات شورای نگهبان به مصوبه طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور اعضای کمیسیون، نماینده شورای نگهبان، معاون میراث فرهنگی و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس بررسی گردید.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: شورای نگهبان با دو ایراد جزئی مغایرت با شرع و اصل ۷۵ قانون اساسی در خصوص بار مالی طرح، مصوبه را به مجلس برگردانده بود که در نشست بامداد امروز با همفکری و مشورت انجام گرفته مقرر شد در جهت رفع ایراد مغایرت با شرع عبارت مورد نظر اصلاح گردد.
وی افزود: برای رفع بار مالی طرح باز توضیح داده شد که این طرح هیچ بار مالی در بر ندارد چون این طرح صرفاً به دنبال تغییر ساختار و عنوان است و دربرگیرنده بار مالی نیست؛ البته با عنایت به اینکه در رویه شورای نگهبان هزینه های ناشی از تغییر عنوان سازمان ها بعنوان افزایش بار مالی سوژه اصل ۷۵ قانون اساسی تلقی نشده است، بدین سبب به جای اصلاح عبارت مذکور، حذف آن، رافع ایراد است.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری کرد با تصویب شورای نگهبان و اجرایی شدن این مصوبه، اهمیت توسعه ی گردشگری بیشتر از پیش مورد توجه و نظارت قرار گیرد؛ چونکه این مقوله از مواردی است که تأثیر مستقیمی روی وضعیت اقتصادی داشته و در صورت ارتقا می تواند سبب بهبود نرخ اشتغال کشور شود.