سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
گردشگران قطار خاص لرستان چه خواهند دید؟

گردشگران قطار خاص لرستان چه خواهند دید؟

به گزارش تور مسافرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان لرستان از طریق اندازی قطار گردشگری لرستان اطلاع داد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، سید امین قاسمی اظهار داشت: به دنبال بازدید دکتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و بازدید از مسیر راه آهن لرستان نخستین قطار گردشگری استان در ۱۲ اسفندماه سال جاری رونمایی و در ۲۹ اسفند به مقصد لرستان حرکت می کند.
وی ادامه داد: قطار گردشگری لرستان شامل ریل باس مدرن با ظرفیت ۳۳۶ صندلی در چهار واگن و طی مسافت ۷۴ کیلومتر با مبدأ شهرستان دورود تا ایستگاه کشور در روزهای نوروز با عبور از ۱۹ ایستگاه رفت وبرگشت و بلاک های بین ایستگاهی است.
دبیر ستاد خدمات سفر استان با اشاره به مناظر بکر و بی نظیر در راه این قطار خاطرنشان کرد: آبشارهای زیبای بیشه، آب گرمه، عیدانه، جلوه های بی نظیر از زندگی روستایی در آب شباندر، چشمه آب درمانی گوگردی چم سنگر، شاهکار مهندسی صنعت حمل ونقل ریلی در ایستگاه سپیدشت در کنار رودخانه خروشان سزار، کوه های سر به فلک کشیده، تونل ها و پل های راه آهن ثبت شده در لیست آثار ملی ازجمله جلوه های ویژه و جاذبه های گردشگری در راه حرکت این قطار گردشگری می باشد.

قاسمی اظهار نمود: اقامت در اقامتگاه های بوم گردی، طبخ و سرو غذاهای بومی و اجرای موسیقی محلی در خلال این مسافرت ریلی در کنار بازدید از آثار تاریخی شهرهای خرم آباد و بروجرد مانند قلعه فلک الافلاک، مساجد تاریخی بروجرد و جاذبه های طبیعی گردشگری شهرستان الیگودرز از برنامه های در نظر گرفته شده در پکیج گردشگری این قطار است که به همت شرکت حامی گشت گهر و حمایت این اداره کل راه اندازی می شود.