سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس اعلام کرد: شیراز میزبان گردهمایی چهار روزه راهنمایان گردشگری ایران

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس اعلام کرد: شیراز میزبان گردهمایی چهار روزه راهنمایان گردشگری ایران

به گزارش تور مسافرتی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس اعلام کرد که گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری ایران ۳۰ بهمن تا سوم اسفندماه به میزبانی کلانشهر شیراز با محوریت بازدید از مجموعه های جدید جهانی ثبت شده این استان برگزار می شود.

امیر سبوکی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حضور نزدیک به یکهزار راهنمای گردشگری در این گردهمایی، تصریح کرد: استان فارس به تنهایی دارای یکهزار و ۵۰۰ راهنمای گردشگری می باشد که در این گردهمایی تنها ۴۰۰ نفر از آنها که تابحال در کمتر برنامه ای شرکت کرده اند، حضور پیدا خواهند کرد.
وی که اعتقاد دارد راهنمایان گردشگری بعنوان مشاوران سفر، افراد تأثیرگذار و برنامه ریز این حوزه محسوب می شوند، اضافه کرد: از این رو محور این گردهمایی را بر معرفی مکان های کمتر معرفی شده به راهنمایان قرار داده ایم.
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس همینطور یکی از مهمترین مبانی این گردهمایی را آموزش در چارچوب ۶ سمینار به کل راهنمایان گردشگری شرکت کننده ذکر و تصریح کرد: معرفی محورهای ثبت جهانی فارس و معرفی جاذبه ها و نوع گردشگری مذهبی هم از دیگر مبانی است که در برگزاری این گردهمایی در دستور کار قرار گرفته است.
سبوکی افزود: با عنایت به پتانسیل های بالای فارس در مباحث تاریخی، فرهنگی و گردشگری معرفی جاذبه ها با اولویت صورت خواهد گرفت.
وی معرفی مجموعه سعدیه و باغ دلگشا را از برنامه های روز اول گردهمایی برشمرد و اظهار داشت: اخیراً مجموعه سعدیه از پکیج خیلی از توریستهای خارجی حذف گردیده است، از این رو فرصت مغتنمی برای معرفی این مجموعه مجدداً فراهم گشته است.
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس معرفی موزه نظامی خاورمیانه در باغ عفیف آباد، معرفی جاذبه های مذهبی فارس با حضور در حرم احمدبن موسی (ع)، معرفی مساجد کمتر توجه شده استان همچون مسجد جامع عتیق و مدرسه خان، معرفی بازارهای کمتر دیده شده شیراز همچون؛ حاجی، اردو بازار، سرای مشیر و بازار وکیل و همینطور بازدید از مجموعه زندیه برای روز دوم این گردهمایی پیش بینی شده است.
سبوکی خاطرنشان کرد که گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری ایران روز پنجشنبه و در سومین روز از این گردهمایی در تالار حافط شیراز برگزار می شود و بعد از آن راهنمایان گردشگری شرکت کننده در سمینارهای گردشگری با هدف توانمندسازی آموزشی راهنمایان گردشگری شرکت می کنند.
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس بازدید از مجموعه های ثبت جهانی فارس با اولویت محور ساسانی را آخر بخش برنامه های گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در آخرین روز عنوان نمود.