سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان خبر داد: کشف مجسمه مومیایی حین معامله غیرمجاز در دزفول

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان خبر داد: کشف مجسمه مومیایی حین معامله غیرمجاز در دزفول

به گزارش تور مسافرتی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان اظهار داشت: یک مجسمه مومیایی به همراه چند شیء تاریخی حین معامله غیرمجاز در شهرستان دزفول کشف و ضبط شد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، سرهنگ رامین مکناوی امروز چهارشنبه اظهار داشت: به دنبال گزارش واصل در خصوص خرید و فروش اشیای تاریخی در راسته آهنگران شهرستان دزفول، سوژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت و نیروهای پایگاه حفاظت شهرستان دزفول ضمن سیر مراحل قضائی و هماهنگی با پلیس آگاهی و یگان امداد آن شهرستان، به صورت نامحسوس به محل مورد نظر عزیمت کردند.
وی افزود: نیروهای پایگاه بعد از اطمینان از صحت موضوع، طی یک عملیات پلیسی و مشترک با حضور نیروهای انتظامی و پلیس آگاهی، با استفاده از عنصر غافلگیرانه در حین معامله خرید و فروش اشیای تاریخی، موفق به دستگیری پنج نفر با هویت معلوم شدند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان اضافه کرد: طی این عملیات دو مجسمه مومیایی کوتوله، یک مجسمه سنگی، ۴۷ قطعه سنگی و سفالی منقوش به خط میخی و یک کوزه سفالی منقوش به خط میخی از این سوداگران کشف و ضبط شد و اشیا مکشوف به همراه متهمان ضمن تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شدند.