سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
از اول ژانویه ۲۰۲۰ ویزای شینگن گران می شود

از اول ژانویه ۲۰۲۰ ویزای شینگن گران می شود

به گزارش تور مسافرتی شورای اتحادیه اروپا تصمیم گرفت هزینه صدور ویزای شینگن را از اول ژانویه ۲۰۲۰ از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش دهد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، سایت اطلاعات ویزای شینگن اعلام نمود مسافرانی که به ویزای شینگن نیاز دارند، باید از ماه ژانویه ۲۰۲۰ هزینه بیشتری را برای گرفتن ویزا پرداخت کنند. هزینه ویزای شنیگن به میزان ۳۳.۳ درصد از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش می یابد. این افزایش قیمت طبق روال هر سه سال اتفاق خواهد افتاد.

این افزایش قیمت در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد و شش ماه بعد، به اجرا در می آید. همینطور درخواست های ویزا از ۶ ماه پیش از سفر قابل عرضه خواهد بود.

این تغییرات سال قبل توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد شده بود. برپایه مصوبه شورای اتحادیه اروپا مقرر شد حداقل فاصله زمانی میان موعد عرضه درخواست دریافت ویزا تا زمان آغاز سفر متقاضیان به ۱۵ روز کاهش پیدا کند همینطور حداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش یابد. همینطور برپایه این مصوبه برپایه سوابق مثبت پرونده سفرهای مسافران، امکان صدور ویزای شینگن برای دوره یک تا پنج سال وجود خواهد داشت. البته این مصوبه به کشورهای عضو پیمان شنگن این امکان را می دهد که در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشورهای ثالث، در مورد شهروندان آنها تسهیلات صدور سهل تر ویزای طولانی مدت تر و کم هزینه تر را اعمال کنند.