سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
درخواست پلیس از بدرقه کنندگان حجاج در منزل خداحافظی کنید نه فرودگاه

درخواست پلیس از بدرقه کنندگان حجاج در منزل خداحافظی کنید نه فرودگاه

تور مسافرتی: فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از همراهان زائران خواست که تا حد امکان از حضور در فرودگاه برای بدرقه زوار پرهیز کرده و مراسم خداحافظی را در منزل انجام دهند.
سردار حسن مهری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آغاز پروسه سفر حجاج به کشور عربستان اظهارکرد: عملیات حج تمتع ۹۸ از روز گذشته آغاز و در مجموع در ۱۷ ایستگاه پروازی کشور اجرا خواهد شد و برمبنای برنامه ریزی ها اقدامات لازم برای بدرقه حجاج و سفرشان و همین طور بازگشت آنان صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه مأموران پلیس فرودگاه در این ایام در آماده باش کامل خواهند بود، اشاره کرد: بیشترین حجم پرواز زائران از فرودگاه های امام خمینی (ره) است و در همین راستا ترمینال تازه تأسیس «سلام» برای این امر اختصاص یافته است.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه مأموران پلیس فرودگاه نسبت به حمل داروهای ممنوعه و نیز موادمخدر حساس بوده و با آن برخورد خواهد شد، اظهار داشت: امکان دارد تعداد انگشت شماری از زائران بخواهند حتی مقدار اندکی موادمخدر حمل کنند که باید بدانند با عنایت به تجهیزات و امکاناتی که در فرودگاه وجود دارد حتما کشف خواهد شد، به طوریکه در سال های اخیر حتی یک مورد نیز حمل مواد مخدر به کشور عربستان نداشتیم، اما اگر فردی این مواد را به همراه داشته باشد و در کشور عربستان از مواد از وی کشف شود، مطابق قوانین همان کشور با وی برخورد خواهد شد که بسیار نیز سختگیرانه است.
وی ادامه داد: در مورد داروهای ممنوعه نیز باید توجه گردد که مطابق قوانین کشور عربستان داروهای کدئین دار و در مجموع حدود ۱۰ قلم دارویی که لیستش در اختیار زائران قرار گرفته شده است، ممنوع بوده و نباید از طرف زائران حمل شود.
سردار مهری در مورد استفاده از واحد سگ های موادیاب در عملیات حج نیز به ایسنا اظهار داشت: واحد «سپکا» در هر فرودگاهی که ما عملیات حج را داریم بسته به تعداد سفرها حضور خواهد داشت و البته از این واحد تنها برای کنترل بار مسافران استفاده می شود.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از همراهان زائران خواست که تا حد امکان از حضور در فرودگاه برای بدرقه زوار پرهیز کرده و مراسم خداحافظی را در منزل انجام دهند. همین طور زائران نیز توجه داشته باشند که بهتر است با یکی دو نفر از نزدیکان خود به فرودگاه بازگشت کنند. چونکه بازگشت افراد زیاد به فرودگاه برای بدرقه سبب افزایش حجم جمعیت و نیز ترافیک در محل خواهد شد.

منبع: